Partners zijn belangrijk IV,UI drl.H'i A Hoekpandjes Weesperzijde eindelijk opgeknapt FLEVOLAND Heemschut Flevoland werkt voor de informa tievergaring nauw samen met het Erfgoedcen trum Nieuw Land, het Steunpunt Archeologie en (jonge) Monumenten van Flevoland en met de Erfgoedcommissie van Lelystad. Ook met ambtenaren van provincie en gemeen ten onderhouden we goede contacten. Deze samenwerking heeft een grote meerwaarde voor de kennisopbouw van het erfgoed van Flevoland. Door deze bundeling van krachten was Flevoland bijvoorbeeld de eerste provincie die een Erfgoedbalans samenstelde en publi ceerde. Hierin werd de stand van zaken qua beleid ten aanzien van het gebouwde erfgoed, de archeologie en het landschap aangegeven. De Flevolandse lijst van Wederopbouwmonu- menten kwam in gezamenlijkheid tot stand en we maken samen inventarisaties van erfgoed in de Flevolandse gemeenten. Die van de Noord oostpolder is gereed. Er wordt nu gewerkt aan die van Zeewolde. Om de bevolking, vooral ook de jeugd, bewust te maken van al het waarde volle verleden in hun provincie is Heemschut in zee gegaan met Omroep Flevoland. Hiermee maken we al jaren lang een serie 'Blik op Toen', waarin naar thema bijzondere archeologie, monumenten en landschappelijke elementen de revue passeren. Ook het Erfgoedcentrum ondersteunt Heemschut met het verzorgen van publieksactiviteiten en presentaties over het verleden van Flevoland. Willy van der Morst AMSTERDAM - De markante hoekpandjes Blasiusstraat/Weesperzijde langs de Amstel in Amsterdam-Oost worden na jaren verwaar lozing eindelijk verbouwd en opgeknapt. De door Heemschut Amsterdam zo gewenste monumentenstatus was weliswaar al enige tijd bereikt, maar er gebeurde niets met de pan den die in steeds slechtere staat begonnen te raken. De eigenaar, die het opknappen niet kon financieren, heeft de neoclassicistische pand jes uiteindelijk verkocht. De nieuwe eigenaar laat ze nu verbouwen tot zes appartementjes. Op de hoek van het blokje zat vroeger een bak kerij en de laatste jaren een fietsenmaker, die na de verbouwing terug komt. Ernaast zat het zeer verwaarloosde café Amstelstroom, dat nu zijn oorspronkelijke woonfunctie weer krijgt. In elk geval komt er nu een eind aan de jarenlange ergernis over de deplorabele staat van de pan den, waar maar niets mee gebeurde. Jaap Kamerling maart 2015 HEEMSCHUT 17

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2015 | | pagina 17