Baarn in vogelvlucht Colofon Word lid van Heemschut! Heemschut is het kwartaaltijdschrift voor leden van de Bond Heemschut, de vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe: Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix der Nederlanden. Jaargang 91 no. 4, december 2014 Redactie Anne-Marie ten Cate, eindredactie Eric Ie Gras Willem Heijbroek Gabor Kozijn Karei Loeff, hoofdredactie Norman Vervat Mathijs Witte Redactieadres redactie@heemschut.nl Grafische productie en bladcoördinatie Pack Parcel BV, Nieuwegein m.m.v. Pencilpoint - Reclamemakers Vormgevers, Woerden Advertenties Bureau van Vliet, Zandvoort 023-571 47 45 zandvoort@bureauvanvliet.com Losse nummers Prijs €5,95, incl. verzendkosten €7,50. Bestellen via www.heemschut.nl Erfgoedvereniging Bond Heemschut Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam 020-622 52 92 www.heemschut.nl info@heemschut.nl Contributie Individuele leden minimaal €35,- Gezinslidmaatschap €45,- Jongerenlidmaatschap (tot 25 jaar) 15,- Rechtspersonen en bedrijven €70,- Opzegging alleen schriftelijk en voor 1 december. ISSN 0017-9515 Rabo-rekening nummer IBAN NL36 RABO 0146 2533 88 eeuw explosief. Door de aanleg van de CD E spoorlijn Amsterdam - Amersfoort werd m Baarn een aantrekkelijke vestigingsplaats CdD voor rijke Amsterdammers. Zij lieten hier hun luxueuze villa's bouwen; aanvankelijk O als zomerverblijf, later ook voor permanente 5 bewoning. In een periode van nog geen der- ij tig jaar is Baarn van een agrarische neder- S zetting uitgegroeid tot een villadorp. Het badhotel van de architecten Sanders en Berlage. Onlangs werd in Baarn het eerste exemplaar van het boek Baarn in vogelvlucht. Een ruimtelijk-historische verkenning uitgereikt aan burgemeester Mark Röell. De auteur Michiel Kruidenier beschrijft aan de hand van meer dan zestig plattegronden, kaarten en luchtfoto's het ontstaan en de ontwikke lingvan de gemeente Baarn. Het boek is tot stand gekomen vanuit het onderzoek dat is uitgevoerd voor de Nota Ruimtelijke Kwali teit, die de gemeenteraad in februari 2014 heeft vastgesteld. De gemeente Baarn ligt in het noordoosten van de provincie Utrecht en bestaat uit de kernen Baarn, Eembrugge en Lage Vuur- sche. Terwijl Eembrugge en Lage Vuursche hun dorpse karakter behielden, groeide Baarn vanaf het eind van de negentiende Ook na de Tweede Wereldoorlog bleef Baarn groeien. Nieuwe wijken verrezen aan de noord- en oostzijde van het dorp. Al deze ontwikkelingen, vanaf de Middeleeuwen tot nu, worden aan de hand van talrijke, nooit eerder gepubliceerde kaarten en foto's geïl lustreerd. Ook zijn in het boek alle rijks- en gemeentelijke monumenten binnen de gemeente opgenomen. Auteur Michiel Kruidenier (1971) is eigenaar van architectuurhistorisch onderzoeks- en adviesbureau De Onderste Steen in Nij megen. De uitgave is 14,95. Voor lezers van Heemschut is er een korting van ruim 15%. Bestellen kan door 12,70 4,50 verzendkosten) over te maken op rekening NL35 ABNA 0608 2783 94 ten name van De Onderste Steen, onder vermelding van 'actie Heemschut'. Stuurt u tegelijkertijd een e mail naar info@onderstesteen.com met uw adresgegevens. Ja, ik ondersteun de doelstelling van Heemschut en word lid. Naam: De heer mevrouw firma organisatie Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Email: Handtekening: Het lidmaatschap bedraagt minimaal €35,- per jaar, jongeren <25 €15,-, bedrijven €70,-. U ontvangt van ons een acceptgirokaart en Het monumentenboek als welkomstgeschenk. U kunt deze bon in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Bond Heemschut, Antwoordnummer 3808, 1000 PB Amsterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 46