De man die de grote maten niet schuwt 3 Erfgoedfair: Wonen in Historie IJDSCHRlF Louis van Roode "Tïïï lltï^ IIIIIII llllll' Hflïi lllll'' mr 'l'j Tijdens de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog specialiseert een groep Rot terdamse kunstenaars zich in het toepas sen van monumentale kunst. Een van de belangrijkste exponenten is Louis van Roode (1914-1964), die als eerste grote werk het monument van de gevallen verzetsstrijders in Crooswijk maakte. Vervolgens gaat hij zich vanaf 1948 toeleggen op wandschil deringen, verschillende soorten mozaïeken, glas in betonramen en plastieken. Deze publicatie, geschreven door Heem schut-redacteur Willem Heijbroek, is door het Zeeuws Tijdschrift als special uitgege ven naar aanleiding van de redding en res tauratie van het glasmozaïek uit het Labora torium voor Massascheiding in Amsterdam. Het mozaïek werd herplaatst in het Science Centre van de TU in Delft (Zie Heemschut 2014-1 pagina 22-23). Behalve een korte biografie en een beschrijving van zijn gra fiek, worden ook de twee belangrijkste kunstwerken van Louis van Roode bespro ken, te weten die in het stationspostkantoor (Central Post) in Rotterdam en het paviljoen van hotel Britannia in Vlissingen. Voor leden van Heemschut is deze special, normale prijs 10,- verkrijgbaar voor 6,- inclusief verzendkosten. Bestellingen kun nen rechtstreeks via de auteur worden gedaan door te mailen naar heijbroek@ zeelandnet.nl met vermelding van adresge gevens. De derde editie van de Nederlandse Erf goedfair 'Wonen in Historie' vindt plaats op zaterdag 21 juni 2014 op het terrein van Huize Hoevelaken. Deze sfeervolle thema- fair staat geheel in het teken van het wonen in een historisch pand. Ambachtslieden zijn daar aan het werk en brengen hun passies tot leven. Daarnaast bieden standhouders de mooiste produc ten op het gebied van stoffering, meubelen, verlichting, kunst, antiek, oude bouwmate rialen en tuinornamenten. Tijdens de fair worden er diverse lezingen, workshops en thematische rondleidingen gegeven. Zo zijn er onder andere lezingen over actuele thema's als energiebesparing in monumenten. De workshops zijn zeer divers: van Traditionele stoffen en tech nieken' tot 'Hoe behoud ik een monument'. Ook Heemschut verzorgt een aantal lezin gen met als thema 'Hoe burgers kunnen helpen om erfgoed te behouden'. In en rond Huize Hoevelaken worden thematische rondleidingen gegeven. Bezoekers kunnen foto's, tekeningen en kleurstalen van hun historische pand meenemen en advies vra gen aan specialisten tijdens zogenaamde speeddates. Meer informatie: www.erf- goedfair.nl m 50% korting voor leden Heemschut Als lid van Heemschut kunt u de fair bezoeken met 50% korting. Bestel uw toegangskaarten op www.erfgoedfair. nl en klik op het Heemschut-logo. U be taalt slechts 5,- per persoon (normaal 10,-). Gebruik als kortingscode: HS14. juni 2014 HEEMSCHUT 41

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 41