Maassluis: sleepvaartstad De Deventer binnenstad Erfgoedexcursies Programma woensdag 24 september Programma zaterdag 27 september Op woensdag 24 september organiseert het Landelijk Bureau een excursie naar Maas sluis. Maassluis is een prachtige, onont dekte stad met een rijke historie. De twee dicht bij elkaar liggende vlieten die het stadsbeeld bepalen, zijn uniek. De dijk en de sluizen hebben eeuwenlang een belang rijke en strategische positie in de water huishouding van Delfland ingenomen. Het uiterlijk van het buitendijkse gedeelte van de stad is bepaald door de visserij, van oudsher de belangrijkste inkomstenbron van de stad. 12.30 uur - Stadswandeling door histo risch Maassluis inclusief een bezoek aan de Groote Kerk 14.30 uur - Koffie/thee met de bekroonde bakker Holtkamp Tompoes 15.30 uur - Bezoek aan Nationaal Sleep- vaartmuseum en museumschip de Hud- son, de enige nog bestaande vooroorlogse motorzeesleper van Nederland. 17:00 uur - Einde programma De kosten van de excursie bedragen voor leden 26,50 en voor niet leden 29,50. Haven en Groote Kerk van Maassluis. Het stadsgezicht van Deventer. Een stadwandeling door Deventer is natuur lijk de moeite waard. Het team van Heem schut Overijssel verrast u met een wande ling langs onbekende plekken en vanuit een andere invalshoek. De wandeling voert niet alleen langs mooie panden, gevels, straten en pleinen, maar de commissieleden gaan graag een stapje verder. Er is aandacht voor de cultuurhistorie van de stad, waarbij ook thema's als landschap, archeologie, stads- structuur, gebouwd erfgoed en openbare ruimte aan bod komen. Zo wordt de histori sche gelaagdheid van de stad van heel oud tot uiterst recent meer duidelijk. De cultuur historische kwaliteit van Deventer is heel divers. Deze kwaliteit zit in zichtlijnen, ste denbouwkundige structuren, gebouwen en alle verhalen die zich daar laten vertellen. We starten om 10.30 uur met koffie of thee en de bekende Deventerkoek. De lunch vindt plaats op een bijzondere en sfeervolle locatie. Vervolgens hervatten we de wande ling en bezoeken een monumentaal pand. De kosten voor de excursie bedragen 32,50 per persoon. Meer informatie staat binnenkort op onze website. Aanmelding voor de excursies via www.heemschut.nl/agenda of telefo nisch 020-6225292Wij verzoeken u vriendelijk daarna het verschuldigde bedrag over te maken op rekening nummer NL33RAB0 01462.53.442 onder vermelding van de excursie plaatsnaam en uw naam. 40 HEEMSCHUT juni 2014

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 40