Rondje Kamerleden Vereniging snieuws Nieuwe voorzitter juni 2014 HEEMSCHUT 31 Tijdens de Algemene Vergadering van Leden zal aan de leden het voorstel worden gedaan om over te gaan tot de benoeming van een nieuwe voor zitter. Het bestuur van Heemschut is verheugd dat de heer Pieter Matthijs Gijsbers, tot voor kort directeur van het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem, bereid is gevonden om zich voor onze vereniging in te zetten. Gijsbers (1964) studeerde kunstge schiedenis en archeologie aan de Radbouduniversiteit te Nijmegen en was eerder directeur van de Heilig Landstichting, thans museumpark Orientalis. Hij is tevens bestuurslid van diverse andere erfgoed-gerela teerde organisaties. Heemschut is mede-initiatiefnemer van de Federatie Instandhouding Monumen ten. Deze koepelorganisatie, kortweg FIM genoemd, is in 2010 opgericht om de lande lijke belangenbehartiging rond gezamenlijke thema's over erfgoed op een professionele manier ter hand te nemen. Eén van de acti viteiten zijn de kennismakingsgesprekken met leden van de Tweede Kamer. Op ver schillende locaties wordt, al naar gelang de interesse, tijd en beschikbaarheid van de kamerleden, informatie gegeven over het monumentenbeleid in Nederland en de rol van de (rijks)overheid hierin. Doel is vooral om Kamerleden bekend te maken met ons complexe werkveld, dat weliswaar een niche vormt in de totale beleidsaandacht in Den Haag, maar van groot belang is voor de toe komst van ons erfgoed. Dit voorjaar orga niseerde de FIM meerdere ontmoetingen, onder andere met vertegenwoordigers van de Partij voor de Dieren, Christenunie de VVD en de PvdA. De ontmoeting met Jac- ques Monasch (PvdA), onder meer lid van de Vaste Kamercommissie Wonen en Rijks dienst, vond plaats op Gunterstein in Breu- kelen. Hier zet de familie Koole zich in voor het behoud van deze particuliere historische buitenplaats. Aan de orde kwamen speci fieke onderwerpen rond erfgoed en wonen, maar ook de zorg van de FIM ten aanzien van de uitwerking van het Energie-akkoord. Jacques Monasch (l) met de heer en mevrouw Koole, Nel Vierssen en Karei Loeff, beiden bestuurslid FIM.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 31