HYP: v.l.n.r. Jephta Dullaart, Ellen Ge/ving, Conny Steenwinkel, Gdbor Kozijn, Sebas Baggelaar en Mathijs Witte. kruisbestuiving concreet te verbeteren zijn wij er voorstander van als nieuwe leden in de commissies standaard worden begeleid door een mentor. Een bijkomend voordeel kan zijn dat nieuwe leden zich sneller onder deel van de commissies voelen. Verder zijn wij van mening dat de commissies er baat bij hebben als er meer gestandaardiseerd wordt en er meer en beter gebruik gemaakt zou worden van de hedendaagse com municatiemiddelen. Deze drie punten (de netwerkfunctie, kruisbestuiving en moder nisering binnen de commissies) wil HYP de komende jaren stimuleren en realiseren. Dit zijn allemaal mooie plannen en ideeën, maar hoe maak je deze concreet? HYP wil als eerste de schrikbarend lage naamsbe kendheid van Heemschut onder jonge of aankomende erfgoedprofessionals verho gen. Daarnaast staat in de planning om ongeveer vijf keer per jaar een activiteit te organiseren. In januari heeft de eerste excursie naar de herbestemming van de Cereol-fabriek en Villa Jongerius te Utrecht plaatsgevonden. Dertigjonge Heemschutle den waren de enthousiaste bezoekers van deze HYP-activiteit. Een volgende excursie naar het Hembrugterrein in Zaanstad staat reeds gepland. Naast excursies wil HYP ook lezingen, debatavonden en netwerkbijeen komsten gaan organiseren. Tijdens deze bijeenkomsten komen leden en potentiële leden samen op een bijzondere erfgoed locatie, om kennis te nemen van nieuwe ontwikkelingen in de erfgoedsector en om te netwerken. HYP is onderdeel van Heem schut, maar wil nadrukkelijk een netwerk creëren dat open staat voor alle jonge erf goedprofessionals, om op die wijze goodwill te kweken voor de zaak van Heemschut. Wij zijn ervan overtuigd dat wij door middel van onze activiteiten nieuwe energie voor Heemschut kunnen aanboren. Samen met de ervaren Heemschutters willen wij ervoor zorgen dat Heemschut ook in de toekomst van waarde blijft voor de erfgoedzorg in ons land. juni 2014 HEEMSCHUT 27

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 27