Heemschut actief t> Ambitiedocument 'Wederopbouw' Zorg goed voor Van Waning! Zeeland ROTTERDAM OOSTBURG - De kern van Oostburg is een van de dertig gebieden van nationaal belang voor de architectuur en stedenbouw uit de periode 1940- 1965. Oostburg werd zwaar getroffen door bombardementen tijdens de 2e wereldoorlog en heeft - net als Rotterdam - na de oorlog een weder- opbouwprogramma ondergaan dat nu onderdeel is van een ambitiedocu ment, opgesteld in samenwerking met het veld -waaronder Heemschut zich rekent- en waarin de spelregels worden geformuleerd voor het behoud van de ruimtelijke kwaliteit. De instrumenten daarvoor zijn: een welstands-, monumenten- en planologisch beleid evenals een beeldkwaliteitplan. De Welstandscommissie gebruik het document al als toetsingskader voor de borging van de wederopbouw waarden. Voor het document is inmiddels de inspraakronde afgesloten en Heemschut Zeeland zal de verdere ont wikkelingen in de gemeenteraad volgen in het belang van Oostburg, haar inwoners en toeristen. Eric Goossen ROTTERDAM - In het plantsoen langs de Nij verheidstraat in Rotterdam-Zuid staat enigszins verloren het voormalige kantoor van de Rotter- damsche Cementsteenfabriek Van Waning. Het pand heeft een zeer bijzondere gevel en is een van de eerste gebouwen in Nederland waar beton werd toegepast. Van Waning heeft het pand in 1991 aan de gemeente Rotterdam ver kocht onder de voorwaarde dat het trappenhuis beschermd zou worden. Het gebouw is sinds 2000 een rijksmonument. Een rondje rond het gebouw maaktal gauw duidelijk dat het gebouw er slecht aan toe is. Het staat leeg, de ramen op de begane grond en verdieping zijn dichtge timmerd en de ruiten op de tweede verdieping zijn ingegooid, waardoor regen en wind vrij spel hebben, met alle gevolgen van dien. Heem schut Zuid-Holland heeft een dringend beroep gedaan op de gemeente om haar verantwoor delijkheid te nemen en ervoor te zorgen dat het gebouw niet verder verloedert. Ook zouden de mogelijkheden tot herbestemming onderzocht moeten worden. De brief van Heemschut heeft veel publiciteit in diverse media gekregen zoals onder andere op youtube http://www.rijnmond. nl/nieuws/19-02-2014/monumentenpand-van- waning-wordt-verwaarloosd. Peter Neukirchen/Geert van Nieuwenhuizen Noord Holland Zuid Holland Utrecht 18 HEEMSCHUT juni 2014

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 18