aanbesteding Het bouwen van een woonhuis c.a. aan den Stationsweg te Laren (NH) Bestek en teekeningen a ƒ.2,50 per stel (restitutie ƒ.1 zijn vanaf 12 Mei a.s. verkrijg baar aan het Bureau Gemeen tewerken, Eemnesserweg no.2 Van deze tijd? Burgemeester en Wethouders van Laren (NH) rijn voor nemens op Vrijdag 18 Mei a.s. des voormiddags 10 uur ten Gemeentehuize in het open baar aan te besteden: Advertentie van de aanbesteding. een rieten fluit waarschuwt dat er volk in aantocht is, een gevelsteen die haar moest herinneren aan haar jeugd op Sumatra. Achter de voordeur werd een grote hall geprojecteerd die als ontvangstruimte moest dienen voor gasten. Op de begane grond bevinden zich verder een vertrek voor representatieve doeleinden en een woon- en eetkamer voor de familie. De bij behorende keukenafdeling en kelders vor men een geriefelijke werkomgeving voor het dienstpersoneel, zo vermeldt de Laarder Courant, vertrekken die 'van buitenaf voor leveranciers te bereiken zijn'. De bovenver diepingen bevatten slaapkamers en zolder kamers, logeer- en badkamers en voor de familie een tweede loggia vanwaar men een riant uitzicht over de hertenkamp heeft. Om het huis een gezellig en comfortabel karak ter te geven kreeg het centrale verwarming, grote ramen met spiegelglas op het zuid westen en sfeervolle glas in loodramen die samen met de getimmerde lambriseringen het interieur een bijzondere intimiteit geven. Zo functioneert het huis nu al tachtig jaar als ambtwoning. Het is al die tijd door de gemeente gehandhaafd en heeft, ondanks een aantal interne moderniseringen, zijn karakter behouden 'als fraai landhuis dat het zeer mooi doet in harmonie met de omgeving'. Het heeft, de NSB-er A.W. Knipscheer meegerekend, slechts vijf bur gemeesters gehuisvest want Larense bur gemeesters hebben de reputatie zich lang durig aan het dorp te binden. Rond 2000 overwoog een toenmalige wethouder het pand af te breken en er Bouwtekening van de voorgevel. een appartementencomplex op te richten. Onder aanvoering van de dorpspartij werd dat gelukkig voorkomen. Het pand werd geheel gerestaureerd zodat ook de hui dige burgemeester, met zijn gezin al twaalf gelukkige jaren in de woning heeft mogen doorbrengen. Natuurlijk kun je je afvragen of een ambts woning van zo'n monumentaliteit nog van deze tijd is. En of het concept van een ambtswoning überhaupt nog wel houdbaar is? Het antwoord daarop is aan de politiek. Echter, het pand is met visie gebouwd. Het verbeeldt nog steeds de twee karakters van boeren- en villadorp en het biedt nog steeds een wonderschone entree van Laren pas send bij de allure van het dorp. Drs. Elbert Roest is van huis uit historicus. Sinds 2002 is hij Burgemeester van Laren NH. juni 2014 HEEMSCHUT 13 De boogvormige entree van de woning.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 13