Heemschut actief f Bedreiging Zeevaartschool Buitenverblijf te koop Groningen De Zeevaartschool vanaf het water in 2007. Flevolam NOORD-BRABANT ZEELAND VLISSINGEN - Samen met de vereniging van oud-leerlingen heeft Heemschut in 2000 de rijksmonumentenstatus voor de Zeevaart school aangevraagd bij de toenmalige RACM (nu RCE). Dit mede naar aanleiding van een positief advies, uitgebracht door de Raad voor de Cultuur (RvC) in 1999. Op de aanvraag is in 2005 negatief beslist. In 2007 is door de gemeenteraad van Vlissingen de gemeente- TILBURG - Vanaf de Bredaseweg niet zichtbaar bevindt zich in het groen een buitenverblijf van de vroegere textielfabrikant Strater. De vervallen langgevenboerderij is via de Pompstationwegte benaderen. Het weelderige voorhuis heeft een trap en gietijzeren kolommen met bloemkapite- len. Typologisch is het in 1884 in eclectische stijl gebouwde pand van hoge waarde. Cultuur historisch is het van belang als voorbeeld van een buitenhuis van gegoede burgerij. Toch lijkt de gemeente Tilburg het belang van hun eigen bezitting te zijn vergeten. Na jaren van verwaarlozing wordt het nu in zeer verval len staat te koop aangeboden met de mogelijk heid om hier horeca in te vestigen. Mocht dit doorgaan dan hoopt Heemschut dat er klein schalige horeca in komt, met zo min mogelijk verstoring van het pand, het park en de bosrijke rust. Heemschut en Heemkundekring Tilborch zien echter liever een woonbestemming, maar vinden behoud het belangrijkst. Ze hebben de gemeente Tilburg opgeroepen de eigen waar devolle bezittingen (beter) te onderhouden! V Utrecht Zuid Gelderland Holland lijke monumentenstatus voor een deel van de school, Boulevard Bankert 156, goedgekeurd. Heemschut heeft daarna ook een beschermde status voor Boulevard Bankert 154 aange vraagd, die door het College van B&W van Vlis singen is geweigerd. Vervolgens is door toen malig minister Plasterk de Zeevaartschool, het gedeelte Boulevard Bankert 156, opgenomen in de voorlopige rijks lijst van 100 wederop- bouwmonumenten. De Hogeschool Zeeland heeft daarna contact met ons opgenomen om toe te stemmen in volledige afbraak van beide gebouwen bij monde van de toenmalige direc teur, hetgeen Heemschut uiteraard geweigerd heeft. Op ons alternatieve voorstel de uitbrei ding als omringende bebouwing op te nemen, eventueel aan de landzijde van de boulevard, is niet gereageerd. Nu is er een nieuw plan in ontwikkeling en hoe wel wij dat niet hebben kunnen beoordelen, omdat nog geen stukken beschikbaar zijn, ver moeden wij uit de beschrijving dat het is geba seerd op een ontwerp uit 2003 van de archi tect Wytze Patijn. In dat plan werd door afbraak van Boulevard Bankert 154 en de plaatsing van een torengebouw de zichtlijn op het monument geweld aan gedaan. Samen met bezorgde Vlissingers wordt nu aan een alternatief plan gewerkt. In een zienswijze stelt Heemschut de nieuw bouw zodanig te situeren dat de uitbreiding van Boulevard Bankert 154 wordt voorzien op de aansluitende vrije grond aan de landzijde (Del taweg), met behoud van de huidige voorgevel. Dit alternatief heeft een zeer beperkte impact op het aanzicht van Boulevard Bankert en de voormalige Zeevaartschool. Willem Heijbroek Noord Holland (f) CD O o LU O Overijssel Noord Brabant Limburg december 2013 HEEMSCHUT 7

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 7