Heemschut gaat opnieuw naar Saksen Erfgoedexcursie Architectuur-studiereis van 6 juni t/m 15 juni 2014 Reisbeschrijving Reisverzorging Inschrijving De Thomaskirche in Leipzig. In 1908 werd in Saksen de Landes- verein Sachsischer Heimatschutz e.V opgericht met als doelstelling het zich inzetten voor bedreigd cultureel erf goed, natuur, landschap en volkskunde. Drie jaar later volgde men in Nederland het Duitse voorbeeld en zo ontstond in Amsterdam in 1911 de Bond Heem schut. Vanwege onze verwantschap met de Duitse 'Heimatschutz' bezoeken we in 2014 opnieuw de Freistaat Saksen waar de wortels van Heemschut liggen. Sinds 1990 maakt Saksen deel uit van de Bondsrepubliek Duitsland. Met meer dan 40.000 geregistreerde monumenten uit alle perioden van de Europese bouwkunst is de Freistaat een eldorado voor architectuur liefhebbers. We zullen ons daarvan - onder deskundige reisleiding en met specialisten ter plekke - ruimschoots kunnen overtui gen! De reis vindt bij voldoende deelnemers (30 personen) plaats van vrijdag 6 tot en met zondag 15 juni 2014. Standplaatsen zijn Chemnitz en Dresden, waar we verblijven in fraaie, gerenom meerde en centraal gelegen 4-sterrenho- tels. De grote steden in Saksen: Dresden, Leipzig en Chemnitz bieden fascinerende voorbeelden van oude en moderne archi tectuur, restauratie, herbouw en herbe stemming. Van Chemnitz en Dresden uit zijn excursies gepland naar onder meer Leipzig (gerestaureerd stadscentrum en hercultive- ring landschap van de vroegere bruinkool winning), Görlitz (met meer dan 4.000 gere gistreerde monumenten een mekka voor architectuurliefhebbers), Meissen (eerste residentiestad van het hertogdom Saksen), SchloB Moritzburg (jachtslot) bij Dresden, Bautzen (middeleeuwse vestingstad), Pirna (poort naar de Sachsische Schweiz) en Frei- berg (domkerk). Ook het landschapspark Sachsische Schweiz, tegen de grens met Tsjechië, staat op het programma. In Dres den is tevens een operavoorstelling gepland in de beroemde Semper-oper! De reisverzorging is in handen van Jan Hol Touringcars Reizen B.V. te Geldermalsen en Floffmann Agentur in Chemnitz. Reislei ders zijn Ton Gijsbers, jarenlang bestuurslid van Fleemschut - tevens (Oost)-Duitsland deskundige en Fred Meijer, reis-coördinator bij de Firma Jan Hol. U kunt zich inschrijven door een bericht (per post of e-mail) te sturen aan Bond Fleemschut in Amsterdam, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, waarna u het inschrijfformulier krijgt toegezonden. De uiterste inschrijfdatum is 1 februari 2014. De reissom bedraagt 1.515,- p.p. (1-per soonskamer) respectievelijk 1.310,- p.p. (2-persoonskamer). De reis is inclusief ver voer, negen hotelovernachtingen, uitgebreid ontbijtbuffet, diners, de reissylabus, alle excursies en de gidsen. Lunches, drank jes, alsmede de entrees van musea en eventuele concerten zijn voor eigen reke ning. Optioneel is ook een bezoek aan de beroemde Semperoper in Dresden, waar een voorstelling van de opera 'II Barbiere de Siviglia' van G. Rossini kan worden bezocht. U dient zelf zorg te dragen voor een annule- rings- en reisverzekering. Voor inhoudelijke of organisatorische vra gen over de reis kunt u e-mailen of bellen met Ton Gijsbers, reiscoördinator namens Fleemschut. Tel.: 024-6841914; E-mail: aaemgijsbers@hetnet.nl. m 28 HEEMSCHUT december 2013

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 44