Bijzonder bakkerij interieur op Urk 4 Op stap in Zuid-Limburg met Hans Vermeer 12 Stichting ijvert voor behoud historisch Hulst 17 Terziet wil behoud straatlantaarns 24 HEEMSCHUT INHOUD De Blauwe Hoeve in Teteringen. Een voorbeeld in het Jaar van de Boerderij van een duurzame herbestemming. Het Rosa Spierhuis bedreigd. Is er kans op behoud van een uniek tehuis? De Grote MonumentenGemeenteTest. Heemschut onderzocht alle 408 gemeen ten op hun monumentenbeleid. De binnenstad onderzocht. Zijn histori sche binnensteden in het bestemmingsplan goed beschermd? Omslag (foto: Joke Weeda-Stemerdink) En verder: Kerkgebouw van de Protestantse Heemschut Actief 6 gemeente op Vlieland, gebouwd in 1605, Gastcolumn 11 uitgebreid in 1647. Erfgoednieuws 18 ADe Stelling 23 Verenigingsnieuws 27 k Erfgoedexcursies 28 Voordeel als Heemschutter 29 eRFGoeDveReniGinG In dit nummer van Heemschut vindt u de Grote MonumentenGemeenteTest. Als een soort 'oliebollentest' hebben we alle 408 Nederlandse gemeenten onder vraagd, onderzocht en in kaart gebracht. Geen enkel ander onderzoek heeft recen telijk inzicht gegeven in de individuele prestaties van gemeenten op dit gebied. In het speciale katern leest u waarom wij als particuliere erfgoedvereniging dit initi atief hebben genomen. En wat we hopen dat het effect zal zijn: meer aandacht voor ons erfgoed bij de komende gemeente raadsverkiezingen in maart 2014. Verder in dit nummer veel aandacht voor onder werpen waar wij ons, met uw steun, voor in kunnen zetten. Van het behoud van waardevolle stads- en dorpsgezichten tot een uniek verzorgingstehuis voor kunste naars. We besteden aandacht aan het belang van goede herbestemmingen, met een boerderij als voorbeeld, vanwege het Jaar van de Boerderij. Maar ook aan kleine erfgoedpareltjes, zoals inmiddels bijna monumentale straatverlichting. In alle hoeken van Nederland blijken burgers zich bezig te houden met erfgoed. Met die inzet zijn we als vereniging blij. Met een steuntje in de rug van Heemschut kunnen we hopelijk net dat verschil maken. Zoals bijvoorbeeld in Groessen bij Nijmegen, waar het ministerie van Infrastructuur en Milieu nu toch probeert kasteel Rijswijk te behouden. Alleen als er aandacht is voor erfgoed, kan goede zorg worden verzekerd en verzilverd. Het kabinet en minister Bus- semaker in het bijzonder (zie foto) besef fen dat inmiddels als geen ander! U bent als lid van Heemschut ambassadeur voor ons erfgoed. Wij rekenen dan ook mede op uw steun in deze! Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 3