I& 26 30 32 35 HEEMSCHUT En verder: Monumenten moet je maken Persoonlijke zoektocht naar het Heem Heemschut onderzoekt gemeenten Stoomsmederij verdient status Rijksmonument INHOUD Bezorgdheid in Bergen - Veel kunstenaars ateliers blijken niet beschermd en herbestem- men is moeilijk. Van de nood een deugd - In heel neder- land staan bijzondere voorbeelden van noodwoningen. Kasteel Amerongen - Na een grondige restauratie is het kasteel opnieuw ingericht zoals in 1977. Omslag (foto: Chris Booms) Interieur van het atelier van Jaap Min, Bergen. eRFGoeDvenenicinc De kwaliteit van wederopbouwscholen - Naoorlogse scholen zijn prima her te gebrui ken, aldus Mevrouw Meijer. De stelling 11 Heemschut Actief 15 Gastcolumn Flip ten Cate 21 Erfgoednieuws 28 Verenigingsnieuws 31 Erfgoedexcursies 39 Voordeel als Heemschutter 41 De abdicatie van Koningin Beatrix en de inhuldiging van onze nieuwe Koning Willem-Alexander is door miljoenen Nederlanders én mensen buiten onze landsgrenzen op televisie gevolgd. De toespraken van Koningin Beatrix en Koning Willem-Alexander getuigden van een groot historisch besef en res pect voor traditie. Wederkerigheid, het algemeen belang, dienend en dienst baar, het zijn belangrijke woorden, die niet zomaar werden uitgesproken. Langs deze weg dank ik mede namens bestuur en vrijwilligers Prinses Beatrix voor haar inzet en betrokkenheid bij ons land, onze cultuur en ons erfgoed. Met het overnemen van de functie van Beschermvrouwe van onze vereniging heeft Koningin Beatrix in 1980 invulling gegeven aan traditie. De aanwezigheid van Hare Majesteit bij de bijzondere Algemene Vergadering van Leden in 2011 was een hoogtepunt van Heem- schuts Eeuwfeestactiviteiten. Op het moment van druk van dit nummer is nog niet duidelijk of en zo ja of het Beschermvrouwschap blijft of overgaat. Uiteraard zullen wij u hierover nader berichten. Vanaf deze plaats maak ik echter graag van de gelegenheid gebruik onze nieuwe Koningen Koningin geluk en succes te wensen met de uitoe fening van het ambt. Heemschut hoopt van harte dat de belangstelling voor erf goed, door Prinses Beatrix als vorstin op velerlei wijzen aan de dag gelegd, ook op warme belangstelling van het nieuwe koningspaar mag rekenen. Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 3