Grote Monumenten Gemeentetest Vereniging snieuws Secretaris gezocht! Extra boekennieuws- brief verschenen Correcties en aanvullingen De commissie Heemschut Noord-Hol land heeft plaats voor een secretaris die ondersteunend werk doet voor de deskundigen binnen de commissie. Hij/zij onderhoudt contacten met de leden en aanverwante verenigingen in Noord-Holland, belegt vijf maal per jaar een vergadering en onder neemt initiatieven voor excursies en/ of PR evenementen. Informatie bij Agnes Mars, martref@planet.nl. Dit voorjaar is een extra digitale nieuws brief verschenen met daarin een top 10 van nieuw verschenen boeken op erfgoed- gebied. De nieuwsbrief is voorlopig alleen digitaal beschikbaar. Nog geen nieuwsbrief ontvangen? Stuur dan een e-mail naar info@heemschut.nl en meldt u aan voor onze digitale service. Heemschut start deze zomer met een onder zoek naar alle 408 Nederlandse gemeenten en hun monumentenbeleid. Mede met het oog op de Gemeenteraadsverkiezingen van 2014 wil Heemschut graag in kaart brengen hoe actief gemeenten inzetten op erfgoed en hoe ze omgaan met hun monumenten. Ter aanvulling van het artikel in Heem schut 2013/1, p.22 en 23 dient te wor den opgemerkt dat het een gebrand schilderd glas-in-loodraam betreft. Gemeenten hebben een belangrijke taak bij het beschermen van onze monumenten. Steeds meer rijkstaken worden neergelegd bij de gemeenten. Maar lukt het gemeen ten wel om dat monumentenbeleid goed uit te voeren? En hoe ambitieus zijn ze als het gaat om het opzetten van een eigen gemeentelijk monumentenbeleid? Heemschut heeft een belangrijke taak om bewustwording te ontwikkelingen bij burgers en bestuurders. Daarom willen wij, aan de hand van een weloverwogen vra genlijst, een vergelijking maken tussen gemeenten onderling. Voor dit onderzoek zijn we op zoek naar vrijwilligers, die bereid zijn om een aantal gemeenten (in de eigen regio) te onderzoe ken. Het onderzoek is gebaseerd op een internet-consultatie, u kunt de werkzaam heden dus thuis verrichten. Per gemeente schatten wij in dat dit maximaal dertig minuten in beslag zal nemen. Het is de bedoeling dat de uitslagen en de analyse van de test in het decembernum mer van Heemschut worden gepubliceerd, waarbij landelijke en regionale pers zal wor den benaderd. Wilt u meewerken aan dit onderzoek dan verzoeken wij u contact op te nemen met directeur Karei Loeff. loeff@heemschut.nl m NIEUWE LEDEN Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: R. Adams, 's-Gravenhage D. Aman, Nijkerk A. Barendsen, Leiden H.G. Bezemer, Oud Alblas L. de Boer, Rotterdam K. van Boxtel, 's-Hertogenbosch P.J.H.M. Coenen, Beek-Ubbergen R. de la Combe, Amsterdam M. van Dongen, Amsterdam A. Druijf, Amsterdam HGOP, Pijnacker M. Huge, Markelo H.J. Idema, Groningen W.M. Jansen, Gorssel S. Jordans, Eindhoven G.P.J. de Kanter, Soesterberg B.P. van de Kraats, Amsterdam P. Laconte, Kortenberg T.M. Lodder, Amsterdam R. Lunstroo, Leiden M. van Merwijk, Hoevelaken L. van der Meule, Leidschendam C. van der Meulen, Nieuwegein D. Mores, Schoonhoven P.E. Noorlander, Dordrecht M. Overbeek, Zwolle M.J.G. Remmerswaal, Zwolle S. Vos, Eindhoven Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www.heem- schut.nl/doe-mee en meldt u aan. 32 HEEMSCHUT juni 2013

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 32