Toogdag voor Veenhuizen Algemene Vergadering van leden Heemschut geeft visie op concept Omgevingswet Vereniging snieuws Amersfoort, vrijdag 21 juni CD Q Verval en verwaarlozing bedreigen Veen- huizen als het Ministerie van Veiligheid en Justitie zou besluiten de gevangenissen in het aloude kolonie- en gevangenisdorp te sluiten. Heemschut Drenthe nam daarom het initiatief voor een Toogdag' op 9 maart, waar de cultuurhistorische waarde van Veenhuizen nog eens werd onderstreept. het dorp op de langere termijn in stand te houden. Tijdens de drukbezocht 'Toogdag' steunden naast de deelnemende organi saties ook drie Drentse kamerleden, gede puteerde Rein Munniksma en burgemees ter Hans Van der Laan van de gemeente Noordenveld de oproep om op te komen voor Veenhuizen. Volgens Heemschut Drenthe en vijf andere deelnemende organisaties kan Veenhuizen alleen vitaal blijven, als er gevangenissen in het dorp zijn. Alleen de cultuurhistorie is, hoe waardevol ook, niet voldoende om Inmiddels ligt er een kabinetsvoorstel, waar bij in Veenhuizen weliswaar gevangenissen zullen sluiten, maar er ook nieuw gebouwd gaat worden. Daarmee lijkt de toekomst van het gevangenisdorp vooralsnog gezekerd. Erfgoedvereniging Heemschut heeft aan minister Schultz-van Haegen een uitge breide zienswijze gestuurd naar aanleiding van de concept Omgevingswet. Belangen organisaties kregen de ruimte om, vooraf gaand aan een definitief wetsvoorstel, een zienswijze in te dienen op de eerste versie van de zogenaamde kaderwet. Heemschut is van mening dat de wet in principe veel kansen biedt voor een goede ruimtelijke ordening binnen de fysieke leefomgeving. Onze vereniging ziet echter ook een aan tal risico's. Een ervan is de vrijblijvendheid van welstand ten opzichte van de wettelijke verankering van cultuurhistorie. Daarnaast is de participatie van burgers in de nieuwe kaderwet onvoldoende op essentiële onder delen gewaarborgd. De verbreding van de monumentenzorg naar een ruimtelijk bena dering is in de wet mogelijk, maar de vraag is of gemeenten dit taakveld gaan oppak ken, als het niet verder wordt verplicht. Tenslotte is Heemschut van mening dat een Omgevingsvisie verplicht zou moeten worden. Daarmee wordt het democratisch proces van nadenken over een bestendige en duurzame ruimtelijke ordening volgens de vereniging bevorderd. De jaarlijkse ALV vindt plaats in de Observant, Stadhuisplein 7 in Amersfoort. De vergadering begint om 13.30 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening 2. Verslag van de Algemene Vergadering van Leden van 6 juni 2012. Ter vaststelling. 3. Jaarrekening 2011. Ter vaststelling. 4. Ingekomen en uitgegane stukken, mededelingen. 5. Benoemingen, herbenoemingen en aftreden. 6. Jaarverslag 2012. 7. Jaarrekening 2012. Ter vaststelling. 8. Begroting 2013. Ter kennisname. 9. Beleidsplan van de vereniging. 10. Verslag van de werkgroep Verbetering. 11. Verslag van de werkgroep PR. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. 14. Gastspreker: De heer Wim Eggenkamp, oud-directeur Stadsherstel Amsterdam NV en voormalig rijksadviseur voor het Cultureel Erfgoed. Aansluitend borrel in het stadscafé van de Observant, aangeboden door de vereniging. Stukken kunnen worden opgevraagd via het secretariaat, telefoon 020-622 52 92 (tijdens kantooruren) of via e-mail: kampen@heemschut.nl De Observant is gelegen op 10 minuten loopafstand van Amersfoort CS; betaald parkeren is mogelijk in onder andere de parkeergarage Stadhuisplein. Informatie en route: www.observant.nl juni 2013 I HEEMSCHUT 31 VEENHUIZEN VERDIENT UW INZET TOT BEHOUD.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 31