Over de eerste presentatie na de heropening van het kasteel liepen de meningen sterk uiteen. Heemschut juicht de vernieuwde opzet van kasteel Amerongen toe waarbij het interieur onlangs in oorspronkelijke staat is teruggebracht. Om het te kunnen exploiteren moet het complex voor het publiek aantrekkelijk blijven en een publiek bereiken dat normaal gesproken niet gauw een kasteel zal bezoeken. Dit kan door het organiseren van wisse lexposities en bijzondere evenementen om de belangstelling steeds opnieuw te prikkelen. Overzicht van de video installatie in de galerij. De recentelijk opnieuw ingerichte bibliotheek. getrokken en zijn in het algemeen zeer goed ontvangen. De mogelijkheid om al dwalend door het kasteel een dag uit het leven van zeventiende-eeuwse bewoners mee te maken, was voor veel bezoekers een bijzondere belevenis. Alleen degenen die vertrouwd waren met Kasteel Ameron gen waren enigszins teleurgesteld dat het historische interieur nog niet te zien was. Al met al heeft deze presentatievorm een publiek bereikt, dat normaal gesproken niet gauw een kasteel zal bezoeken. Hopelijk zal de belangstelling, die op deze alternatieve wijze gewekt is, doorwerken en prikkelen tot een hernieuwde kennismaking. Vanaf april 2013 is de inrichting weer zoals de laatste bewoners het in 1977 hebben achtergelaten. Het verhaal van de bewo- ningsgeschiedenis en het behoud en beheer van het kasteelcomplex staan centraal. Het souterrain wordt ingericht als een dwaal- verdieping waar de bezoeker zelfstandig kan rondlopen. In het kader van de viering van 300 jaar Vrede van Utrecht is hier een tentoonstelling te zien over Godard Adriaan van Reede als diplomaat. Hiermee hopen wij de belangstelling voor dit bijzondere culturele erfgoed levend te houden. Drs. bodewijk Gerretsen is conservator van kasteel Amerongen. weer voor publiek geopend. De beheerders hebben er voor gekozen om de geschiede nis van dit historische erfgoed op een ver rassende en persoonlijke wijze te vertellen. De zeventiende-eeuwse bewoners zijn met videoprojecties op de witte muren van de diverse vertrekken weer tot leven gewekt. Deze video's zijn gerealiseerd door theater maker Saskia Boddeke en cineast Peter Greenaway. De inspiratiebron voor hen was de openhartige en levendige briefwisse ling van Margaretha Turnor met haar man Godard Adriaan van Reede. De videoprojecties hebben veel bezoekers Herstel van de houten vloer in de grote zaal. juni 2013 I HEEMSCHUT 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 25