vVR i Heemschut Young Professionals r\ restauratiearchitectuur Heemschut is dé particuliere belangenvereniging voor bescherming en instandhouding van monumenten en cul tureel erfgoed. Steun ons werk en word lid! Voor 35 euro per jaar draagt ook u bij aan een beter monumenten beleid. Als welkomstgeschenk ontvangt u bovendien Het Monumentenboek. Ga naar www.heemschut.nl/doe-mee, bel ons op 020-522 62 92 of schrijf naar Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam. "I T bi ARCHITECTEN erkendmonu I- mentenadu! iesbureaul uereniginyadu iesbureausmo numentenzorg Vereniging van Architecten Werkzaam in de Restauratie restauratie renovatie herbestemming revitalisatie planvorming bouwmanagement directievoering haalbaarheidsonderzoeken bestekken kostenramingen BBM architecten Elftweg 2 4941 VP Raamsdonksveer tel. 0162 - 512688 fax. 0162 - 519810 www.bbmarchitecten.nl info@bbmarchitecten.nl 100 ei bouwkundige adviezen natuursteen adviezen planvorming haalheidsonderzoeken onderhoudsplannen (BRIM) bestekken kostenramingen bouwmanagement directievoering toezicht restauratiearchitectuur BBM Elftweg 2 4941 VP Raamsdonksveer tel. 0162 - 512688 fax. 0162 - 519810 www.restauratiearchitectuurbbm.nl info@rabbm.nl Veel organisaties breken zich het hoofd hoe zij meer jongeren betrokken krijgen en betrokken kunnen houden. Heemschut heeft het geluk dat zich sinds 2011 een behoorlijk aantal nieuwe jonge leden heeft gemeld. Een aantal van deze jonge leden is inmiddels ook actief in één van onze commissies in het land. Omdat jonge leden in een aantal gevallen anders denken en handelen, is het goed dat hen de kans wordt geboden om op informele wijze nader kennis met elkaar te maken en ervaringen uit te wisselen. Op zaterdag 4 mei vond in het Korenmetershuis de eerste bijeenkomst plaats van de Heemschut Young Professionals: een groep enthousiaste vrij willigers die, al dan niet net afgestudeerd of professioneel in het vakgebied aan het werk, gezamenlijk een aantal onderwerpen wil bespreken en ideeën wil ontwikkelen. Onderwerpen die tijdens de bijeenkomst ter sprake kwamen waren onder meer leden werving onder studenten, het inspelen op 20 HEEMSCHUT juni 2013 de hedendaagse, snellere communicatie middelen, het terugkoppelen en uitwisselen van informatie tussen commissieleden en de te kiezen insteek om te komen tot het voeren van geslaagde acties. Ook aan de orde kwam de huidige economische crisis, waardoor het voor veel jongeren lastig is een betaalde baan te vinden in hun vakgebied. Alle Young Professionals waren het er over eens dat Heemschut een mooie kans biedt om aanvullende kennis en ervaring op te doen, zodat ze breder georiënteerd raken en vanuit hun passie voor erfgoed meer kansen hebben op de arbeidsmarkt. De ontmoeting werd voortgezet in 'De Wil deman', één van Amsterdams oudste bier cafés, gelegen tegenover het Korenme tershuis. Want juist ook door het informeel elkaar ontmoeten ontstaan de mooiste con tacten en de beste ideeën...

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 20