Langs het GROENE HART in bedrijf Erfgoedexcursie G.deWIT kaashandel In het Groene Hart liggen veel schilderach tige stadjes waar nog iets te proeven is van de bedrijvigheid van vroeger. Die bedrijvig heid speelde zich vaak af langs het water. Nog steeds zijn langs de oude waterlopen veel oude werkplaatsen en industriële overblijfselen te vinden. Erfgoedvereniging Heemschut en de Stichting Groene Hart organiseren dit jaar een serie wandelexcur sies rond het thema industrieel en ambach telijk erfgoed. De excursies worden georganiseerd in de volgende plaatsen: Woerden, Gouda, Oude water, Gorinchem, Schoonhoven en Weesp. Wandel mee en beleef het Groene Hart in bedrijf! De eerste wandelingen in deze reeks vinden dit voorjaar plaats in Woerden en Gouda. In Woerden op zondagmiddag 14 april 2013 en in Gouda op zondagmiddag 26 mei 2013. Aanvang van beide wandelingen is om 14.00 uur. De vestingstad Woerden is gelegen aan de Oude Rijn en vooral bekend door haar steenfabrieken en kaashandel. Gouda was bekend om het aardewerk. Hier werden pot ten, pijpen en plateel vervaardigd. De excursiearrangementen omvatten: een wandeling van circa 2 uur onder lei ding van een ervaren gids; een drankje met iets lekkers in een authentiek café; een exemplaar van het magazine Groene Hart Leven. Ter afsluiting kunt u op eigen gelegenheid het Stadsmuseum Woerden bezoeken of de Goudse Waag. De kosten bedragen 15,- per persoon. Leden van Heemschut betalen 12,-. Aanmelden via contact@groenehart. info onder vermelding Groene Hart in Bedrijf wandeling Woerden of Gouda. Het bedrag kunt u overmaken op rekening nr. 94.83.296 ten name van St. Groene Hart. Na ontvangst van de betaling ontvangt u nadere informatie over uw deelname. Meer informatie op www.groenehart.info m 40 HEEMSCHUT maart 2013

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 40