Stichting GROENE HART waakt over openheid Groene Hart i Lokaal initiatief Bernt Feis, directeur stichting Groene Hart Mathijs Witte De Stichting Groene Hart vierde op 10 november vorig jaar haar 15-jarig bestaan. De stichting werd opgericht in 1997 en heeft inmiddels ruim 2.500 donateurs en 80 actieve vrijwilligers. Het ontstaan kwam voort uit de behoefte van een aantal betrok ken burgers om beleidsmakers, bewoners, gebruikers en bezoekers van het gebied te informeren over de unieke waarden die deze open, groene regio in de drukke Randstad kenmerkt. De stichting vertegenwoordigt ongeveer 550 lokale vrijwilligersorganisaties. Dat is de kracht van de organisatie, aldus directeur Bernt Feis: 'Alleen door samenwerking kun nen de openheid en de kwaliteiten van het Groene Hart behouden blijven. Het Groene Hart is een bestuurlijk complexe regio met veel belangentegenstellingen, bijvoorbeeld grote veestallen versus lieflijke boerderijtjes. We moeten daarom helaas vaak en veel in actie komen'. Terugkijkend ziet Feis dat de stichting de noodzakelijke luis in de pels is geweest van de verschillende overheden zodat deze zich aan hun beloften hielden. Meer informatie op www.groenehart.info. LET OP! Per 1 oktober 2012 zetelt de stichting in de Bibliotheek Het Groene Hart, Meulmansweg 27 in Woerden. Hier is ook de Groene Hart Winkel met streekproducten gevestigd. Speciaal voor leden van Heemschut worden diverse wandelingen georga niseerd. Kijk hiervoor op pagina 40 van dit nummer. Zo werden acties gevoerd tegen de komst van nieuwe bedrijventerreinen, de aanleg van wegen aan de westkant van Utrecht, de komst van nieuwe woonwijken en voor het behoud van de forten van de Oude Hollandse Waterlinie. Anno 2013 spelen de schaalver groting in de landbouw, de komst van groot schalige windenergie en de bezuinigingen door de gemeenten het Groene Hart parten. Om de unieke waarden van het gebied te tonen, werden ruim 30 boeken uitge bracht over de geschiedenis van landschap, bewoners en hun bestaansmiddelen! Voor bestuurders en beleidsmakers organiseerde de stichting diverse congressen. Wandel en fietsroutes zorgen ervoor dat recreanten van al het moois kunnen genieten. Bijzonder is de promotie van streekproducten uit het Groene Hart in de winkel van de stichting. Deze hebben een duidelijke herkomst, een ambachtelijk karakter en een eigen verhaal. Voor de toekomst streeft Feis naar meer eigen inkomsten en het bereiken van een jongere doelgroep. Positief is hij over de toekomst van het Groene Hart. Het blijft hét uitloopgebied van de drukke Randstad, waarin mensen nu eenmaal graag willen verpozen...

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 33