Vereniging snieuws Heemschut online Ton Kootpenning toegekend aan Vincent van Rossem Afscheid personeel Extra informatie via onze nieuwsbrief Evert de Iongh waarnemend voorzitter De website van Heemschut wordt goed bezocht. @Heemschut is de twitter- account van Heemschut. Via tweets wordt u op uw mobiele telefoon regel matig over de meest recente resulta ten, acties en nieuwtjes geïnformeerd. Ook is Heemschut actief op Facebook. Meld u aan en 'like-us' en... deel onze activiteiten met anderen om zo de naamsbekendheid van Heemschut te vergroten! Eind 2012 hebben we afscheid moeten nemen van Louis van Kilsdonk, huismeester van het Korenmetershuis. Louis was gedu rende 18 jaar gedetacheerd bij Heemschut en vast contactpersoon voor onder meer de verzending van de post. Ook Trudie de Vries is per 1 januari gestopt bij Heemschut. Zij was verantwoordelijk voor de website en nieuwsbrieven. Trudie is thans werkzaam bij het Bureau Monumenten Archeologie van de gemeente Amsterdam. De Heemschut werkzaamheden worden overgenomen door Dolly Blok, Angelique van Kampen en Mathijs Witte. Het vernieuwde tijdschrift Heemschut valt vier keer per jaar bij u in de bus. Heemschut houdt u echter vaker op de hoogte van nieuws en actualiteiten. Zo is ervoor leden onze digi tale nieuwsbrief, die tussen de verschijnings data van ons tijdschrift bij u wordt bezorgd. Ontvangt u deze nieuwsbrief nog niet? Meldt u dan aan via info@heemschut.nl onder vermelding van: opgave digitale leden nieuwsbrief. Wilt u de digitale nieuwsbrief per post ontvangen? Dat kan ook. Belt u in dat geval tijdens kantooruren met ons landelijk bureau via 020-522 62 92. In de najaarsvergadering van het Algemeen Bestuur is het voorstel bekrachtigd waarin de heer ir. Evert de Iongh de taak zal invullen als waarnemend voorzitter van de vereniging Heemschut. De heer de Iongh is al lid van het Dagelijks Bestuur, hij leidt tevens de vergade ringen van de vrijwilligersgroep van Technisch Adviseurs/deskundigen. Dit voorjaar wordt een profiel opgesteld waarna de werving van een nieuwe voorzitter van start zal gaan. Op 31 januari, één dag voor de verjaardag van Heemschut, is de Ton Kootpenning uit gereikt aan de architectuurhistoricus Profes sor dr. Vincent van Rossem. Van Rossem is werkzaam bij Bureau Monumenten Archeo logie van de gemeente Amsterdam en tevens hoogleraar aan de Universiteit van Amster dam. Van Rossem is gedurende zijn gehele carrière zowel binnen als buiten zijn functie een sterk pleitbezorger van het behoud van historische binnensteden. Op geheel eigen, kenmerkende wijze, weet hij een groot publiek te raken en in stelling te brengen om zich uit te spreken over behoud of ver nieuwingvan de monumentale leefomgeving. Uit Van Rossems publicaties spreekt ken nis en liefde voor de historische omgeving. Zo schreef hij in 2011 de inleiding van het Eeuwfeestboek van Heemschut, onder de titel Het Gelijk van Heemschut. De Ton Koot penning is de belangrijkste onderscheiding van de vereniging. De bronzen erepenning is vervaardigd door Geurt Brinkgreve, een van de belangrijkste voorvechters van het behoud van de Amserdamse historische binnenstad. Meer lezen over de Ton Kootpenning? Zie www.heemschut.nl/vereniging/ton-koot- penning. m Bestel het Eeuwfeestboek Het Gelijk van Heemschut via www.heemschut.nl/bestel. NIEUWE LEDEN Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: L. de Boer, Rotterdam P.H. Breen, Apeldoorn I. Chaudron, Oosterhout G. Brandt Corstius, Soest N. van Drimmelen, Delft G.A. Kozijn, Utrecht F. de Geus, Uithoorn E. van Hal, Rotterdam P.J. van der Heijden, Malden J. Kemeling, Domburg Q.E. Lensvelt - Ruys, Apeldoorn H.J. Lesschen, Oosterhesselen S. van Genuchten, Warffum Pack Parcel BV, Nieuwegein R. Reuser, Swalmen A.W. Spanjers, Oss M.L.T. Witte, Wageningen J.A. van Zijderveld, Terhole Deze leden hebben zich aangemeld tussen 1 oktober 2012 en 1 januari 2013. Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan. 32 HEEMSCHUT maart 2013

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 32