Fotowedstrijd 2012 Wiki Loves Monuments L Erfgoednieuws 0 WIKI loves monuments 1 De winnende foto: de ijzeren toegangsbrug oost van de Amsterdamse Hortus Botanicus. gepaste manier meegenomen in de goede compositie.' Andere winnaars waren onder andere Wobbe Bouma en Peter van der Wielen. Laatst genoemde voegde maar liefst 625 foto's aan de openbare collectie toe. Wiki Loves Monuments is in 2011 door Guinness World Records erkend als grootste fotowedstrijd ter wereld. Het toont de kracht van vrijwilli gers, die zich op een nieuwe manier inzetten voor de waardering van ons erfgoed. Meer lezen over Wiki Loves Monuments in Nederland: www.wikilovesmonuments.nl. Meer lezen over Wiki Loves Monuments in 34 landen wereldwijd: www.wikilovesmonuments.org Ruim 230 deelnemers deden mee aan de Wiki Loves Monuments fotowedstrijd 2012. Met ruim 7.400 inzendingen was deze door Heemschut gesponsorde wedstrijd opnieuw een enorm succes. De fotowedstrijd wordt inmiddels jaarlijks wereldwijd georganiseerd om meer foto's van monumenten online te krijgen en zo het cultureel erfgoed beter in beeld te brengen. De tien beste Neder landse foto's dongen mee naar een prijs in de wereldwijde wedstrijd. Frederik Balhuizen schoot de beste Neder landse foto. De jury zei over zijn foto van de Oostelijke brug over de Hortusvijver in Amsterdam: 'Het spel met herfstkleuren is bijzonder waar het blauw van de brug mooi tegen aftekent. Het monument, de brug, is duidelijk afgebeeld. De omgeving is op een De Nederlandse prijswinnaars van Wiki Loves Monuments bijeeit. 28 HEEMSCHUT maart 2013

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 28