RESTAURATIEBEURS als inspiratiebeurs! CJPüber Karei Loeff BOGAERTS-VAN NULAND B.V. Leidekkers-, Loodgieters- en Koper werken, Zink- en Koperwerken in Felstechniek, lm- en Export dakleien info@bogaerts-van-nuland.nl Walstraat 3-5 - 5371 AL Ravenstein Telefoon 0486-411586 Postbus 15 - 5370 AA Ravenstein ers Heemschut verwelkomt u ook dit jaar tijdens de Restauratiebeurs. Op 18, 19 en 20 april aanstaande wordt in de Brabanthallen in Den Bosch de tweejaarlijkse Nederlandse Restaura tiebeurs gehouden. Een bezoek aan de beurs is een must voor professionals, maar ook voor iedereen die op één of andere manier geïnteresseerd is in erf goed en monumenten. Regelmatig wordt Heemschut via het lande lijk bureau benaderd met de meest uiteen lopende vragen. Meldingen over bedreigd erfgoed geven we door aan de commissies van vrijwilligers, die zich ook in uw regio inzetten voor behoud en bescherming. Andere vragen proberen we binnen ons team zo goed mogelijk te beantwoorden. Daarbij hebben we vanuit Heemschut een doorgeeffunctie. Zo belde laatst een eige naresse van een pand in Leiden, die zich afvroeg of ze de gevel van haar woonhuis nu wel of niet opnieuw moest laten voegen. De aannemer die een aantal werkzaamhe den had verricht stelde dat opnieuw voegen echt noodzakelijk was. Heemschut kon haar doorverwijzen naar de gemeente Leiden, die met een prima erfgoedteam in staat is om eigenaren van advies te dienen. In andere gevallen kan het zijn dat de Monumenten- wacht de aangewezen organisatie is voor nader onderzoek of advies. Soms komen er zulke specialistische vragen binnen dat we doorverwijzen naar specialistische bedrijven of producten. De Nederlandse Restauratiebeurs biedt ook voor u volop de gelegenheid zich te oriën teren en kennis op te doen. Een keur aan bedrijven zal antwoord geven op uw vragen of u nieuwe kennis bieden waar u vroeg of laat uzelf of anderen een plezier mee doet. Op alle mogelijke terreinen zult u op de beurs voorlichting en informatie vinden. Het kan gaan om zeldzame ambachten die in ere worden gehouden, over de mogelijkheden van dunne én toch koudewerende begla zing, het verzekeren van uw monument of over historische kleuren op gebouwen. Op de beurs vindt u een keur aan bedrij ven die antwoord geven op uw vragen of u nieuwe kennis bieden waar u vroeg of laat uzelf of anderen een plezier mee doet. Daarbij gaat het om erfgoed in den brede, waaronder ook groen en mobiel erfgoed, het conserveren van papier en textiel, digi talisering en documentatie. Uiteraard is ook uw eigen erfgoedvereniging Bond Heem schut vertegenwoordigd. Dit keer staan wij samen met de Stichting Open Monumen tendag op de beurs. Lezers van Heemschut krijgen 5 euro korting op de toegangsprijs van 10 euro. Om voor de korting in aan merking te komen meldt u zich van tevoren aan via www.restauratiebeurs.nl. Vult u de kortingscode THEEMS in en u krijgt 50% korting op de intreeprijs. Nederlandse Restauratiebeurs, Brabant hallen, 's-Hertogenbosch. Donderdag 18 en vrijdag 19 april van 10.00-18.00 uur. Zaterdag 20 april van 10.00-17.00 uur. sinds 1875 sinds 1922 0CM Meubelmakerij specialiseerd in Antiekrestauratie eigenaar A. 6. M. Willemsen) Molenallee 5 7384 AM Wilp E-mail: info@hekkers-spijker.nl Telefoon: 0571 - 26 20 07 Telefax: 0571 - 26 21 23 Internet: www.hekkers-spijker.nl 14 HEEMSCHUT maart 2013

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 14