Inhoud 14 Nieuwe kansen 8 Wonen in de dorpskerk 11 Slapen in het kantoor 14 Schermerhorn 18 Molenwaterpark 22 Binnenskamers 26 Stadskanaal 28 )pleiding Rubrieken Deze maand vinden de Tweede Kamerverkie zingen plaats. In deze tijd van bezuinigen is het van groot belang dat onze volksverte genwoordigers voldoende gevoel hebben bij behoud van ons erfgoed. Heemschut heeft de conceptverkiezingsprogramma's geanalyseerd. Een samenvatting vindt u op onze website. We beseffen dat wat politieke partijen zeggen over dit onderwerp niet het enige is wat leidend zal zijn bij uw keuze, maar wij hopen wel dat in uw discussies met vertegenwoordigers van poli tieke partijen de aandacht en zorg voor erfgoed ook door u als onderwerp wordt gedeeld. Alleen als we allemaal onze zorg over het behoud van monumenten, landschappen en waardevolle stads- en dorpsgezichten uitdragen kunnen we de belangstelling daarvoor op peil houden. Gelukkig is de Open Monumentendag, dit jaar op 8 en 9 september, nog steeds het moment waarop de aandacht voor ons erfgoed massaal in de belangstelling staat. Nu de Stichting Open Monumentendag bij ons in het Korenmeters huis kantoor houdt, zien we hoe met een heel klein team ongelooflijk veel werk wordt verzet. Nieuwe media worden benut, zoals faeebook en twitter. Ook Heemschut kunt u inmiddels volgen via deze media. Het eommunieatielandsehap verandert. Dat betekent dat wij afscheid nemen van het tijdschrift oude stijl. Vanaf december zult u vier maal per jaar een nieuw vormge geven Heemschut op de mat vinden, dat naar wij hopen u én een groot aantal toekomstige nieuwe leden zal aanspreken. Wij danken allen die de afgelopen periode met zoveel liefde en aandacht aan uw tijdschrift hebben gewerkt. Karei Loeff, directeur Eva Dubbelboer onderzocht de positie van de vrijkomende dorpskerk. Hier is geen budget voor een flitsende culturele bestemming, blijft over een woonfunctie of sloop. In miljoenen vierkante meters kantoor zal nooit een bureau worden geplaatst. Wat er wel staat: bedden. Van hotels, en van bewoners, die als starters op de woningmarkt een kantoor betrokken. En dan nog moet twintig procent van de kantoren tegen de vlakte. Soms heeft een dorpskerk wel toekomst met een cultureel tintje. Zoals de kerk van Schermerhorn, als de plannen doorgaan. Het Molenwaterpark in Middelburg dreigt een forse bebouwing in het groen te krijgen. Amsterdam maakt, na jaren stilstand, een vlie gende start met het onderzoek naar waardevolle interieurs in monumentale panden. De eerste resultaten zijn bijzonder hoopgevend. Cover: interieur van het Holiday Inn Express hotel te Sloterdijk. Foto: www.studiosenz.nl Wat iedereen weet van Stadskanaal, is dat het een lintbebouwing heeft. Lelijk? Niet wanneer je, zoals stedenbouwkundige Frans Beune de schoonheid ervan weet te onderkennen en benadrukken. De post-hbo opleiding bouwhistorie bestaat 12,5 jaar. Reden om stil te staan bij wat er is bereikt. 2 Heemschut Actief 6 Erfgoed ambacht 30 Verenigingsnieuws 34 Erfgoedexeursie 35 Provinciale excursies 38 Snuffels 39 Colofon Met de afronding van dit nummer stopt de Bond Heemschut de samenwerking met eindre dacteur Piet Arp, de vormgevers Dafne Arlman en Sanne Pleiter van bureau Studio Letterman en drukker Epos Press (voorheen Waanders). Eindredactie september 2012 Heemschut 1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 3