Verenigingsnieuws Op tv: Hoop of Sloop? Heemschut liket social media! Monumentencongres Roel Veelders (Gelderland) overleden Symen Kingma overleden Herstel Voor de tweede keer binnen een jaar heeft de Commissie Gelderland een bevlogen monu mentenbeschermer verloren. Op 3 mei overleed Roel Veelders, voorzitter van de Commissie Gelderland. Opgeleid als stedenbouwer en landschapsarchitect was hij monumentenamb tenaar in de gemeente Venlo. Roel was een beseheiden mens. Achter zijn bescheidenheid ging een grote bron van kennis op het gebied van bescherming van erfgoed schuil. Van die kennis heeft de commissie Gelderland jaren mogen profiteren. Dit bleek nog eens bij de overdracht, door zijn beide kinderen, van het zeer geordende en uitgebreide archief van Roel. Hij vond zijn beschermingswerk in de Betuwe en op de Veluwe. Naast zijn voorzitterschap van de commissie Gelderland was hij voorzitter van de Vereniging Wageningen Monumentaal. In die hoedanigheid liet hij veel beschermingswerk vanuit Wageningen ook deel uitmaken van het werk in de Commissie Gelderland. Geertruud Dorhout en Kees Roas Op 74-jarige leeftijd is op 13 juni de journa list Symen Kingma overleden. In 1994 won hij de Heemschut Persprijs voor zijn serie arti kelen over bederf van binnenstadgevels door schreeuwerige puien en de gevaren van 'witte schimmel', de witte bungalowaehtige huizen die naar zijn inzicht het landsehapsaanzieht aantasten. In Heemschut februari is in het artikel over de St. Jan op pagina 25 een verkeerd bijschrift geplaatst. Hier had moeten staan: St Jan gezien naar Noord. Op de voorgrond de Parade. Situatie omstreeks 1930. Olieverf op doek. Frans Slager. Gesigneerd. Zj. Coll. Museum Slager. In Heemschut mei is in het artikel over Pavil joen Welgelegen (pagina 28) de naam van de restauratiearchiteeten weggevallen: Project architect Cor Bouwstra (Verlaan Ft Bouwstra, Vianen), in samenwerking met Rob Brouwers (Satijn plus, Maastrieht/Borne). Presentatoren Tarik Yousif en Michelle de Bruijn van het nieuwe programma 'Hoop of Sloop' Een oude chocoladefabriek, een vergeten brug, vervallen voetbalstadion of een leegstaand ziekenhuis. Plekken die eens zo belangrijk waren, liggen er verlaten bij als stille getuigen van voorbije tijden. Is er voor deze gebouwen een plaats in de toekomst? Hebben de objecten architectonische of cultuurhistorische waarde? Wat kun je er nog mee? Moetje koste wat het kost behouden? Presentatoren Tarik Yousif en Miehelle de Bruijn gaan in de NTR-televisieserie 'Hoop of Sloop?' dit najaar op zoek naar het antwoord. Ze spreken met alle betrokken partijen en met mensen die op één of andere manier een emo tionele band met een bepaalde plek hebben. Alles meewegend vellen de presentatoren een persoonlijk oordeel over het toekomstperspec tief. Het is aan de kijker om te beslissen of hij het daar mee eens is. In iedere aflevering staat één gebouw centraal. De onderwerpkeuze is tot stand gekomen in overleg met gemeentelijke monumentenafde lingen en erfgoedorganisaties als Bond Heem schut. Het programma wil jonge, hoogopge leide mensen inzicht te geven in het complexe vraagstuk van herbestemming en sloop. De serie wordt in combinatie met een studiepakket verspreid in het middelbaar en hoger onderwijs. 'Hoop of Sloop?' is geproduceerd door Bosch Film en vanaf 7 oktober iedere zondag om 16.10 uur te zien op Nederland 2. Op de website van Heemschut zijn drie nieuwe knoppen verschenen. Het zijn de icoontjes van de social media: Faeebook, Twitter en Linkedln. Internet is heel belangrijk voor Heemschut. Een bezoek aan de website blijkt vaak te leiden tot aanmelding als lid. De digitale nieuwsbrief verschijnt ongeveer één keer per maand en leidt aantoonbaar tot meer bezoeken aan de website. Om vaker en ook een nieuw publiek te bereiken presenteert Heemschut zich op de social media. Je publiek groeit exponentieel als mensen je volgen (Twitter), liken (Faeebook) of linken (Linkedln). Vrienden en familie worden zo ook op een idee gebracht. Neemt u eens een kijkje op de social media via de knoppen op www.heemschut.nl en als u op de social media zit: volg, like of link met Heemschut. De activiteiten van Erfgoed Nederland houden op te bestaan, tenzij ze door een andere partij worden geadopteerd. Het seetorinstituut richtte zich onder meer op reflectie en debat en zette in die hoedanigheid de Nationale Monumentenstudiedag voort, die al tientallen jaren werd georganiseerd door het NCM. Het NCM ging een aantal jaren terug op in Erfgoed Nederland. Hoewel de belangstelling voor een echte studiedag sterk is gedaald, bestaat er binnen het monumentenveld nog altijd grote behoefte aan een jaarlijkse 'toogdag', een dag die vooral is gericht op ontmoeting én op reflectie en debat. Omdat er op dit gebied eigenlijk niets bestaat, heeft een aantal lande lijke organisaties het initiatief genomen om te komen tot een jaarlijks terugkerend 'Nationaal Monumenten Congres, in de traditie van de Nationale Monumentenstudiedag, maar dan in een eigentijdse vorm en formule. Leden van Heemschut kunnen tegen een gereduceerd tarief kaarten bestellen via de website www.nationoalmonumentencongres.nl. De entreeprijs voor het congres is dan 150, in plaats van 175 inclusief btw, koffie en lunch. Gebruik de kortingseode: Heemschut 2012 in te vullen in het daarvoor bestemde veld van het aanmeldformulier op de site. •ntr 30 Heemschut september 2012

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 32