Bakens van Europa Welk erfgoed? Nederlandse sites Aanvragen en informatie Vanaf dit jaar bestaat er een Europees Erfgoed- label. Dit is een nieuw instrument om de Europese historische en symbolische waarde van erfgoed sites (gebouwen en locaties) zichtbaar te maken. Het gaat om sites die van belang zijn vanwege hun Europese context en die aantrekkelijk zijn voor een breed publiek. Het label wil bij Europese burgers het gevoel versterken dat ze deel uitmaken van een gemeenschappelijke Europese identiteit. De volgende vormen van erfgoed (inclusief hedendaags erfgoed) komen in aanmerking voor het Europees Erfgoedlabel: gebouwen; natuurlijke, onder water gelegen, archeologische, industriële of stedelijke locaties; cultuurlandschappen; plaatsen van herinnering; cultuurgoederen en -objecten en immaterieel erfgoed voor zover die met een bepaalde plaats verbonden zijn. De sites moeten op één of andere manier beteke nis hebben voor de Europese geschiedenis en integratie. Daarnaast heeft Nederland een aantal thema's geformuleerd waarbinnen de sites moeten passen: Tolerantie en recht; Mobiliteit en maak baarheid; Cultuur en sport; Geld en koopman schap. Aanmeldingen voor het Europees Erfgoedlabel kunt u vóór 15 oktober indienen. Voor meer informatie over het label en de procedure kunt u terecht op de websites sica.nl en cultureelerfgoed.nl. Foto Arthur Bogancki, 2012 - Onder licentie van Shutterstock.com Nederland zoekt kandidaten voor Europees Erfgoedlabel

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 22