J I 1 i 1 MIJNTJES' De behoefte aan een zaal voor 750 personen zal zeer beperkt zijn www.weijntjes.nl i De locatie door de gemeente Middelburg opgevoerd; op een centraal punt in het Molenwaterpark, waardoor het als een hindernis een grote hap uit het park neemt. Heemschuts voorstel voor een alternatieve plaats die beter aansluit bij de parkomgeving. deze schending van de afspraken zal Heem schut zich samen met de bewonersgroepen, die al ondersteuning hebben gekregen van Freek de Jonge, zich met alle middelen verzetten. Het is niet ondenkbaar dat, gezien de vroe gere functie van het park als spuikom, door het grondwater opnieuw problemen ontstaan tijdens de bouw van een dergelijk groot theater. Bovendien verdwijnt door de centrale positio nering een groot deel van het Park Molenwater en daarmee de cultuurhistorische waarde en de natuur- en belevingswaarde. Alternatieven Afgezien van de discussie over de plaats in het Molenwaterpark is Heemschut van mening dat het niet meer van deze tijd is een nieuw A-theater voor een middelgrote stad als Middelburg te bouwen. De behoefte aan een zaal voor 750 personen zal zeer beperkt zijn en zelden volledig benut worden. Voor grote producties kan zo nodig een reeds bestaande ruimte in de buitenwijk Mortiere met beperkte middelen worden ingericht. En in stadsgewes telijk verband zou het gebruik van bijvoorbeeld de Machinefabriek of de timmerfabriek op het Seheldeterrein in Vlissingen tot de mogelijk heden behoren. Voor de kleinere ruimte van 250 stoelen zijn in de omgeving diverse alternatieven te vinden, bijvoorbeeld in de Zeeuwse Concertzaal of in de prachtige, monumentale kerken die kampen met de secularisatie en baat hebben bij een passend cultureel gebruik als aanvulling op te kort schietende inkomsten. Bovendien meent de Bond Heemschut dat de huidige schouwburg, een belangrijk gebouw uit de wederopbouwperiode, na een opknapbeurt nog vele jaren kan worden gebruikt. Tot op heden is nog niet gebleken dat de capaciteit hiervan ontoereikend is. W. Heijbroek is voorzitter van de Provinciale Commissie in Zeeland, F. Godhelp is specialist ruimtelijke ordening van deze Provinciale Com missie. september 2012 Heemschut 19 Amsterdam Z.O. Amsterdam Utrecht Bussum 's-Hertogenbosch 7^?A//y///// Scliefc5 Holeviwafcer^^cd met A-theater op terrein M statuur Wal oberen m i HANG- EN SLUITWERK

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 21