Bewoners en Heemschut verzetten zich tegen plan Middelburg De wethouder sloot zieh aan bij de visie van Heemschut Mede door de 27 meter hoge toneeltoren gaat de karakteris tiek van het park verloren Willem Heijbroek en Fred Godhelp - De bouw van een groot, nieuw the ater in Middelburg stuit op heftig verzet van zowel Heemschut als bewo- nersgroepen. Middelburg wil al jaren in het Molenwaterpark een theater plaatsen. Enkele jaren geleden nam de gemeente een aantal randvoor waarden over die Bond Heemschut had ingediend, maar in de huidige plannen is daar niets meer van terug te vinden. Reden voor Heemschut om vol op de rem te trappen. Computersimulatie van het theater midden in het park. Afbeelding: Gemeente Middelburg IN 2004 BEGON MIDDELBURG met de bouw van een nieuwe schouwburg annex bioscoop (A-theater) met parkeergarage in het centrum. De damwand van de bouwput bleek te lekken, waardoor omringende huizen verzakten. Om ongelukken te voorkomen is de bouwput onder water gezet, en heet nu de badkuip van de stad. De bouw van het theater liep dus uit op een fiasco, deze locatie kreeg vervolgens een woonbestemming. Het bestaande na-oorlogse theater van Middelburg werd aangepast aan de eisen van de tijd en kan nog jaren dienst doen. Pro-actief De gemeente koos voor de bouw van het A- theater vervolgens een plaats in het Molen waterpark. Om dit mogelijk te maken is het daar gevestigde 'Miniatuur Walcheren' tegen hoge kosten als Mini Mundi verplaatst naar de buitenwijk Mortiere, ten zuidwesten van de stad. Tegen de plannen voor een theater in het Molenwaterpark rees al direct veel verzet. Ook Heemschut had moeite met deze plannen. Uitgaand van het besluit van de gemeente om het theater in het Molenwaterpark te bouwen, presenteerde Heemschut in 2008, na overleg met omwonenden, de wethouder een tien pun tenplan voor de bouw van een nieuwe schouw burg. In deze visie is de nieuw te bouwen schouwburg zodanig gepositioneerd, dat deze de omringende historische bebouwing (onder meer de Koepoort) en het Molenwaterpark zelf zo min mogelijk aantast. Dit kan, door bij de omringende bebouwing aan te sluiten en het middengedeelte van het park vrij te laten. Een dergelijke opzet heeft bovendien grote logistieke en verkeerstechni sche voordelen. De wethouder sloot zieh aan bij de visie van Heemschut en zou deze bij een toekomstige aanbesteding aan architecten en projectontwikkelaar als randvoorwaarde inbrengen. Dit leek een prachtig voorbeeld van een effectieve, pro-aetieve benadering. Spuikom Dit uitgangspunt is in het voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan, tot grote verras sing van Heemschut en andere betrokkenen, geheel verlaten. De te bouwen schouwburg met parkeergarage is in het ontwerp pontificaal in het midden van het Molenwaterpark geplaatst. Mede door de 27 meter hoge toneeltoren gaat de karakteristiek van het park verloren. Tegen 18 Heemschut september 2012 Groot theater middenin Molenwaterpark?

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 20