Provinciale excursies Excursies Flevoland: Excursie vrijdag 6 juli Archeologie en wederopbouw Excursie Noord-Holland Kennemerland Excursie Amsterdam: Woensdag 29 augustus Langs de Amsterdamse School m lO; mei 2012 Heemschut 39 De opgraving van een kogge. Foto Nieuw Land Erfgoedcentrum Flevoland is als provincie een belangrijk monument uit de wederopbouwperiode. De maritieme en aardkundige archeo logie die Nieuw Land Erfgoedcentrum in Lelystad beoefent, maken de sporen van het verleden onder de grond zichtbaar voor een breed publiek. Ook u kunt kennisnemen van dit rijke verleden door deel te nemen aan deze excursie. Programma 10.00 uur: Ontvangst in Restaurant De Cantine, replica van een van de oudste gebouwen van Lelystad op het terrein van Nieuw Land Erfgoedcentrum, Oostvaardersdijk 113, 8242 PA Lelystad. Parkeren kan op het voorplein van Nieuw Land. Met het openbaar vervoer is De Cantine te bereiken met bus 7 Bataviastad, elk half uur, vanaf Station Lelystad Centrum. 10.30 uur: Toespraken Rob Nijhof, voorzitter Heemschut Flevoland, en Arjan Agema, directeur Nieuw Land. 11.15 uur: Bustoer langs monumenten uit de wederopbouwperiode in Oostelijk Flevoland met gids. 12.45 uur: Lunch in café-restaurant Lands End te Ketelhaven. 14.00 uur: Bezoek aan opgraving Swifterbanteultuur met toelichting van archeoloog Dick Velthuizen en bezoek aan opgraving Scheepsarcheologie met toelichting van prof.dr. André van Holk, hoogleraar maritieme geschiedenis. 16.45 uur: Afsluiting met aperitief in Restaurant De Cantine. 17.30 uur: Bus zet deelnemers af bij station Lelystad Centrum. Deelname De excursie staat open voor geno digden, leden van Heemschut, Vrienden van Nieuw Land en hun introducés. De kosten bedragen 30 per deelnemer (inclusief lunch en de koffie). Aanmelden Aanmelden uiterlijk tot 30 juni bij Heemschut Flevoland, p/a Postbus 73, 8200 AB Lelystad. Telefoon: 0320-225930. Of per e-mail: w.vandermost@nieuwlanderfgoed.nl met opgave van naam, aantal deelne mers, contactadres en telefoonnummer. Na aanmelding ontvangt u een schrif telijke bevestiging en rekeningnummer t.b.v. overmaken van het bedrag. De deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag. De aanmel dingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. De provinciale commissie Noord- Holland van Heemschut zal eind september, begin oktober in de regio Kennemerland een bijeenkomst met rondleiding organiseren. De locatie en datum zijn helaas nog niet bekend, maar de lezer kan vanaf half augustus informatie inwinnen per telefoon: 0297 522801 en verder zal digitaal bekendheid gegeven worden via de nieuwsbrief en de Heemschut website. Amsterdam. Het Schip Foto PR Vanaf de jaren '10 van de vorige eeuw ontstond in Amsterdam een expres sieve stroming in de architectuur, die gedurende twee decennia beeldbepa lend was voor de stad. De Amsterdamse School kenmerkt zich door uitbundige composities van baksteen, vele versieringen, symboliek en zorgvuldig uitgekozen materialen. Er was aandacht voor het totale beeld en integratie van architectuur, kunst en ambacht, waardoor naast het exterieur ook aan het interieur, meubilair en beeldhouwwerk gewerkt werd. Rond 1920 kwam de stijl tot zijn hoogtepunt toen architecten zich, gedreven door socialistische idealen, stortten op het verbeteren van arbei derswoningen. De excursie neemt u mee langs de twee uitersten. Het Scheepvaarthuis van Joan van der Mey vormt het toppunt van de stroming op het gebied van decoratieve uitspattingen en samenwerking tussen verschillende ontwerpers. Het Schip van Michel de Klerk is karakteristiek van hoe de stijl werd ingezet als middel voor de verheffing van de arbeidersklasse. Programma 10.30 uur: Verzamelen in de lunchroom bij het museum, Oostzaanstraat 28 11.00 uur: rondleiding, gevolgd door lunch 13.00 uur: Vertrek met bus 22 naar het Scheepvaarthuis 15.00 uur: Afsluiting met koffie Aanmelden Aanmelden voor deze excursie kan via www.heemschut.nl, maar ook telefonisch bij Sebas Baggelaar 06- 41.778.666. Deelname kost €29,95 voor leden, €32,95 voor niet-leden. Inclusief de lunch, toegang van het museum en koffie bij de afsluiting. Niet inbegrepen is het openbaar ver voer en de koffie bij de ontvangst. De aanmelding is definitief nadat u een bevestiging heeft ontvangen en het verschuldigde bedrag is overge maakt op rekening 104698152 t.n.v. SCE Baggelaar o.v.v. Excursie Amster damse School.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 41