Verenigingsnieuws Algemene Vergadering van Leden, zaterdag 16 juni Heemschut op Oostereiland in Hoorn Van Krententuin naar Oostereiland De Algemene Vergadering van Leden, de jaarvergade ring van de Bond Heemschut, is dit jaar op zaterdag 16 juni in Hoorn. De reden de bijeenkomst in Hoorn te beleggen, met aansluitend een stadswandeling, is dat het Oostereiland een nieuwe bestemming heeft gekregen. Heemschut vergadert in de voormalige gevan genis De Krententuin, die nu vooral voor wonen, werken en culturele doeleinden gebruikt wordt. Overzichtsbeeld van de ver nieuwingen op de voormalige Krententuin. Foto Oostereiland Het Oostereiland gezien vanuit Hoorn Programma 13.00 uur: ontvangst in De Krententuin met koffie en thee 13.30 tot 14.30 uur: Algemene Vergadering van Leden Voorlopige agenda 1. Opening van de Algemene Vergade ring van Leden en welkomstwoord door de voorzitter 2. Verslag AVLvan 10 juni 2011 Ter vaststelling 3. Ingekomen en uitgegane stukken, mededelingen 4. Jaarverslag 2011 Bond Heemschut Ter vaststelling 5. Jaarrekening 2011 Bond Heemschut Ter vaststelling 6. Begroting 2012. Ter kennisname 7. Bestuurlijke vernieuwing, het proces 8. Benoemingen, herbenoemingen en aftreden 9. Rondvraag 10. Sluiting Na afloop van de (gratis toegankelijke) Algemene Vergadering van Leden volgt het (betaalde) excursieprogramma voor degenen die zich voor deze erfgoedex cursie hebben opgegeven (zie pagina 36). Dat programma begint met een lunch, waarna onder meer de Boterhal en het Statenlogement worden bezocht. Aanmelden Aanmelden via de website van Heem schut, www.heemschut.nl onder Agenda of telefonisch via 020 - 6225292. Via de website zijn de vergaderstukken te downloaden. Betaald parkeren in parkeergarage Jeudje of aan de Westerdijk. Vanaf het NS station is het twintig minuten lopen. Met buslijn 14 Kersenboogerd tien minuten lopen. Oostereiland, bij de haven van Hoorn, werd omstreeks 1665 aangelegd voor de oude stad, tegelijk met Westereiland (nu Visserseiland). Eind 17e eeuw betrok de Admiraliteit, de marine, het eiland en bleef hier tot de Franse tijd. Na enkele jaren als Bedelaarshuis, kwam hier in 1826 een gevangenis voor lichtgestraften, later een Rijkswerkinrichting. In 1987 werden uitgeprocedeerde asielzoe kers in de gebouwen ondergebracht, maar in 1992 was het complex weer nodig als gevangenis, tot aan het eind van de eeuw. Na nog enkele jaren als asielzoekersopvang stond het vanaf 2003 leeg. Hoorn nam de gebouwen in 2007 over van het rijk en begon na overleg met de inwoners van Hoorn een ingrijpende restauratie, met her gebruik. Zo zijn er 25 appartementen, een bioscoop, horeca, het Museum van de Twintigste Eeuw (met stijlkamers die de enorme veranderingen van de afgelopen eeuw tonen) en bedrijven. Het wachten is nog op een haven voor historische schepen. 36 Heemschut mei 2012

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 38