Heemschut komt met aanvulling 1959-1965 Heemschut en Open Monumentendag onder één dak Groen erfgoed manifest Lintjesregen In een brief naar de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed pleit Erfgoedvereni ging Heemschut voor het komen tot een meer omvangrijke rijksmonumentenlijst van gebouwen en gebieden uit de periode 1959-1965. Heemschut komt met een eigen aanvullende lijst van 250 gebouwen over alle provincies verspreid. Bovendien vindt Heemschut dat in de voorlo pige lijst een omgevings-geriehte benadering van het wederopbouwerfgoed node wordt gemist. Ze ziet graag dat de cultuurhistorische waarden van de omgeving van rijksmonumen ten ook goed worden onderzocht en geborgd in gemeentelijke struetuurvisies en bestemmings plannen. Alleen dan kan de gebiedsbescherming van rijksmonumenten succesvol zijn. Heemschut constateert verder dat in de voor lopige selectielijst van topmonumenten uit de wederopbouwperiode sommige gebieden er bekaaid van afkomen. Heemschut stelt voor om veel meer aan regionale spreiding te doen om het draagvlak in het hele land te vergroten. Als laatste vraagt Heemschut om de status van de selectielijst ten opzichte van de 30 wederop- bouwgebieden te verduidelijken. De inrichting van de nieuwe werkruimte van de stichting OMD is nog in volle gang. Foto Heemschut De ondertekening van het Manifest, onder meer door Heemschut. Foto Heemschut Per 1 mei is de Stichting Open Monumentendag ingetrokken bij onze vereniging in het Koren metershuis te Amsterdam. De Stichting OMD verzorgt de coördinatie van de jaarlijkse Open Monumentendag in september en heeft de kamer betrokken, waar voorheen het secre tariaat van Heemschut was gehuisvest. De medewerkers van Heemschut houden kantoor op de eerste verdieping. Op zaterdag 24 maart vond tijdens de The madag Verleden, Heden en Toekomst van de Historische Buitenplaats op Kasteel De Vanenburg te Putten de startmanifestatie voor de ondertekening van het Manifest Groen Erfgoed plaats. In het manifest wordt aandacht gevraagd voor het groene erfgoed op de histo rische buitenplaatsen. Heemschut roept met andere organisaties op Eindhoven. Hoewel geopend in 1966 hoort het Evoluon bij de gebouwen die in 1959 tot 1965 werden geplaatst. Foto Hdekroon wikimedia Drs. Brititte Linskens (links) tijdens de plechtig heid in Leiderdorp. Rechts burgemeester Laila Driessen. Heemschut-secretaris Mr. Ruud Kuipers werd op 27 april in zijn woonplaats Nieuwegein benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn vele vrijwilligerswerk en maat schappelijke inzet. In haar woonplaats Leider dorp werd op dezelfde dag mevrouw Brigitte Linkskens-van der Pol, lid van de redactie van Heemschut, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zij kreeg deze onderscheiding wegens haar langdurige en niet aflatende inzet voor het behoud van religieus erfgoed. om het manifest te ondertekenen en aan de slag te gaan met de waarden van groen erfgoed op historische buitenplaatsen. Aan het einde van het Jaar van de Historische Buitenplaats zal het manifest aangeboden worden aan de lande lijke, regionale en lokale overheden. Zie www.heemschut.nl/nl/vereniging/monifest- groen-erfgoed.html. mei 2012 Heemschut 35

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 37