Frequentie Begin vorig jaar begon Heemschut een jaar met bijzondere acti viteiten en publicaties in verband met het honderdjarig bestaan. Heemschut, zoveel is duidelijk, kan nog lang niet gemist worden. Dit nummer van Heemschut verschijnt later dan u gewend bent. De oorzaak is dat ook onze vereniging niet ontkomt aan bezuinigingen. Om kostenteehnische redenen heeft het bestuur helaas moeten besluiten de freguentie van uw vertrouwde tijdschrift terug te brengen naar vier uitgaven per jaar. Ondanks het feit, dat velen onder u onze vereniging steunen met een hogere bijdrage dan het minimum van 35 euro, is het niet meer mogelijk een kwalitatief hoogstaand tijdschrift voor dit bedrag zes keer bij u te bezorgen. Hoewel we begin 2012 een ongeveer gelijkblijvend aantal leden hebben als het jaar daarvoor, weegt dit niet op tegen de hoge kosten die gedrukte media nu eenmaal met zich meebrengen. Om de frequentie van informatievoorziening op peil te houden, starten we echter met een digitale nieuws briefservice, speciaal voor u als lid. Indien u uw email adres en naam- en adresgegevens aan ons doorgeeft via info@hccmschut.nl wordt u digitaal als eerste op de hoogte gesteld van nieuws, waaronder de moge lijkheden tot inschrijving voor excursies. Indien u geen emailadres heeft en toch op de hoogte wil blijven, belt u ons dan, wij zullen op verzoek de komende periode ook papieren versies per post verzenden. Karei Locff directeur Een Utrechtse kerk, de St. Jakobus, is als WoonkerkXL verbouwd tot riante woonruimte, terwijl de kerkruimte toch behouden bleef. Foto Frank Hanswijk Cover: de WoonkerkXL. Foto Frank Hanswijk Nieuwe besehermingsdoelen dienen zich aan, de wetgeving verandert en is veranderd, de betrokkenheid en de deskundigheid van de vrijwilligers veranderen mee. Tegelijk verandert er ook het nodige bij het tijdschrift. Dit jaar zullen vier in plaats van zes edities van het magazine verschijnen: in februari, in de loop van mei, in september en in december. Opzet is, om nadrukkelijker de inspan ningen van Heemschut zelf en de vele vrijwilligers die zich voor het beseher- mingswerk van het cultureel erfgoed inspannen, voor het voetlicht te brengen. Dat gaat de komende maanden gestalte krijgen in de aanpassingen bij het tijdschrift. Wat blijft is het vertrouwde contact op papier tussen de erfgoedvereniging en de leden. Internet zal, door het groter aantal weken tussen elk verschenen nummer, belangrijker worden voor de actualiteit, zoals bij acties en excursies. De redactie blijft graag op de hoogte van wat de vrijwilligers in de provincie beweegt: mail naar: redactie@heemschut.nl 2 Heemschut februari 2012 Na het eeuwfeest

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 4