H BOUW M/ClJNTJES' Restauratie Renovatie Herbouw Onderhoud www.weijntjes.nl M. 06 - 53 78 24 30 www. authentiekbouw. nl Amerongen kasteeltuin Prattenburg tuin Prattenburg Na het bezoek aan de particuliere landgoederen Remmerstein en Prattenburg wordt Kasteel Amerongen bezocht. Kasteel en tuin zijn in het bezit van de Stichting Kasteel Amerongen, dat 1 juli vorig jaar een negen jaar durende restauratie afrondde. Het ruim 700 jaar oude kasteel kent een bewogen geschiedenis. In het Rampjaar 1672 werd het door de Fransen geplunderd en in brand gestoken, park en boomgaarden werden vernield. Direct hierna besloten de toenmalige eigenaren, Godard Adriaan van Reede en Margaretha Turnor, tot de bouw van een imposant en statig huis in de stijl van het Hollands classicisme. Bijzonder aan het kasteel is de dubbele toegangsbrug. Gidsen leiden hier rond door de tuin. Na de rondleiding kan er op eigen gelegenheid worden gewandeld en het kasteel (met museumjaarkaart gratis) worden bezocht. Zo'n bezoek valt het best te omschrijven als een historische theaterbele venis. Hier ervaar je bijna zelf, door de multi- mediapresentaties in de verschillende ruimten, het kasteelleven tijdens een Midzomerdag in 1680. Fascinerende kasteeltaferelen spelen zich aftegen een achtergrond van de politieke situatie van dat moment: het Rampjaar voorbij, op weg naar de Vrede van Utrecht in 1713. Het kasteel beschikt over een zeer uitgebreide en boeiende website. Tot besluit staat in het Kasteelcafé een drankje gereed, waarna de bus terugrijdt naar het beginpunt bij station NS Veenendaal-De Klomp. Programma 9.55 uur: Vertrek per bus vanaf station Veenendaal-De Klomp naar Rhenen. 10.10 uur: Bezoek Remmerstein. 12.00 uur: Bezoek Prattenburg en lunch. 14.30 uur: Kasteel Amerongen, bezichtiging en wandeling. 16.30 uur: Drankje, daarna om 17 uur terug naar station Veenendaal-De Klomp. Aanmelden Aanmelden kan vanaf 5 maart, bij voorkeur via de website www.hccmschut.nl (via agenda) of telefonisch 020-6225292. Aanmeldingen zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekening nr. 14.62.53.442. Amsterdam, t.n.v. Heemschut te Amsterdam o.v.v. 28 april Utrechtse Heuvelrug. U ontvangt bericht van de bevestiging. Voor vragen: cxcursics@hccmschut.nl. Aanmeldingen en betalingen voor 5 maart worden niet behandeld als inschrijving. Leden van Heemschut en de Nederlandse Tuinenstiehting betalen 39, voor niet-leden bedraagt deelname 49. Het parkeren bij station Veenendaal-De Klomp is gratis. Websites www.utrcchtschcuvclrug.nl www.prattcnburg.nl www.shakcspccr.nl www.kasteclamcrongcn.nl www.hccmschut.nl februari 2012 Heemschut 37 Amsterdam Z.O. Amsterdam Utrecht Bussum 's-Hertogenbosch HANG- EN SLUITWERK

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 39