fotowePstRijD Fotowedstrijd Brabantse brugklassers Bij het eeuwfeest van Heemschut, vorig jaar, heeft de provinciale commissie Noord-Brabant een fotowedstrijd voor brugklassers geor ganiseerd. Leerlingen zijn meer bewust de weg van school naar huis gegaan om hun omgeving nader te bekijken, te observeren en op foto vast te leggen. Een jury heeft vervolgens alle inzendingen onderzocht, met elkaar vergeleken en op 18 januari 2012 heeft de prijsuitreiking plaatsgevonden in 's - Hertogenbosch. Erfgoed Brabant-directeur Patrick Timmermans heeft hierbij gesproken evenals de voorzitter van de Provinciale Commissie Noord - Brabant, Jan van Gils. De prijzen zijn uitgereikt door jurylid Marieke Zeeman en de organisatie van dit project lag bij Judith Toebast, lid van van de PC Noord - Brabant. Brugklassers slaan letterlijk een nieuwe weg in naar een nieuwe school. Een veilige (fiets)route is belangrijk. De leerlingen leerden met de fotowedstrijd op een andere manier hun weg verkennen. Wat valt op onderweg? Welke speciale gebouwen, statige bomenrijen of andere herkenningspunten van historische waarde zien de leerlingen op weg van school naar huis? Van alle inzendingen is eerst een Top 10 gemaakt, waaruit drie prijs winnaars zijn gekozen. Lars Govers van het Stedelijk Gymnasium uit 's-Hertogenbosch won met zijn foto van de moerputtenbrug in 's-Her- togenboseh de eerste prijs, een digitale spiegelreflexcamera. Tweede en derde werden Bart van Looij en llona Weiss, ook van het Stedelijk Gymnasium. Zij stuurden foto's in van de San Salvatorkerk in Orthen en 'huis 't Teisterbant' in Kerkdriel. Zij wonnen een gewone digitale camera. Merle Vos van het Titus Brandsmalyceum werd geroemd om haar origi nele inzending. Ze maakte haar standpunt duidelijk door een grote 'gum voor grote fouten' op de voorgrond van haar foto te plaatsen. Dit past natuurlijk helemaal in de Heemschutgedachte. De tien genomineerde leerlingen kregen allen een Heemschut tasje mee en de scholen van deze leerlingen kregen een banier met foto's van de drie prijswinnaars en de vierde originaliteitsprijs. De winnende foto's zijn geplaatst op www.fotowedstrijdheemschut.nl De scholen van de tien leerlingen uit de Top 10 zijn het Stedelijk Gym nasium uit 's-Hertogenboseh, het Titus Brandsmalyceum uit Oss en het Jacob Roeland Lyceum uit Boxtel. De jury bestond uitTera Uijtdewilligen (Erfgoed Brabant), Bart van den Heuvel (fotograaf), Marieke Zeeman en Annemarie de Regt (onderwijskundigen) en Judith Toebast (Heemschut Noord-Brabant). Miriom van den Dries Het ontwerp van deze fotobanner met de winnende foto's is van Bart van den Heuvel. februari 2012 Heemschut 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 33