Schoolgebouw 'De oude School' aan de burgemeester De Withstraat in De Bilt stamt uit 1652. In 1845 werd deze te klein en is samengevoegd met een pand van een voormalige rijtuigfabriek. Het diende ver volgens ook als gemeentehuis en politiebureau. Na een gebruik als kleuterschool en langdurige leegstand is dit rijksmonument in 1980 verbouwd tot vier kleine wooneenheden en een oud heidkamer met historische keuken. Hollands klooster Aan de Kloosterstraat in Groesbeek ligt het Hollands Klooster, een complex met drie bouwdelen. De belangrijkste zijn het oude klooster uit 1850-1870 en de kapel uit 1890. In de wederopbouw periode is er nog een gebouw aan toegevoegd. De nonnen lieten het in goede staat achter, maar in de jaren na hun vertrek sloeg het verval toe. Door ook in de kapel wooneenheden te maken, met behoud van de oorspronkelijke hoofdstructuur, kreeg het complex ruim twintig jaar geleden een financieel haalbare herbestemming. Voorstonden Voorstonden is door Egbert Hoogenberk helemaal opgeknapt. De foto's van de projecten zijn van Egbert Hoogenberk. Gerechtsgebouw De Oude Rechtbank in Almelo dateert uit het begin van de 19de eeuw. Dat werd te klein. Er kwam een nieuw kantoor, het voormalige kantongerecht is geschikt gemaakt voor bewoning door het op te delen in appartementen. Pastorie en kosterswoning In Oostkapelle (Zeeland) stonden een gereformeerde kerk uit 1908 met een belangrijk oudere pastorie en kosterswoning te verpauperen. Woningstichting Walcheren liet het geheel her- bestemmen voor woningbouw. De kerk werd in 1983 verbouwd tot negen appartementen en een woning. In de pastorie en kosterswoning kwamen zeven wooneenheden. februari 2012 Heemschut 13 I

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2012 | | pagina 15