Cement Redacteur Philip Bosscher overleden Mathijs Witte (32) is per 1 september begonnen als beleidsmedewerker bij onze vereniging. Mathijs is bijna gepromoveerd en studeerde onder meer Erfgoedstudies aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De taak van Mathijs is, zoals hij het zelf zegt: 'het cement te zijn tussen burgers, organisaties, overheden en ontwikkelaars'. Heemschut krijgt veel meldingen van burgers en organisaties die zich zorgen maken over de aantasting van hun leefomgeving. Binnen de provinciale commissies van vrijwilligers is deskundig heid aanwezig om hiernaar te kijken en te reageren. Door veranderende wet- en regelgeving staat veel op het spel: snelheid en pro-aetiviteit is geboden. Daarom bekijkt het bestuur hoe de slagvaardigheid van onze vereniging, met de inzet van vrijwilligers, verder kan worden vergroot. Onze kleine betaalde staf zal samen met de deskundigen in het veld de komende tijd hieraan invulling moeten geven. In elk geval is er veel werk aan de winkel, ook na ons jubileum. We sluiten ons eeuwfeestjaar af in november met een groots symposium in Arnhem over de rol van de vrijwilliger en die van de professional. De dag staat open voor iedereen die in dit onderwerp geïnteresseerd is. In dit tijdschrift vindt u de aankondiging, op onze website de meest actuele stand van zaken. Samenwerking vinden we een belangrijk thema. Daarom hebben we met de dit jaar eveneens jubilerende AWN, de Archeologische Werkgemeenschap Nederland, een reactie gegeven op de coneept-struetuurvisie Infrastructuur en Ruimte van de rijksoverheid. Cultuurhistorie heeft aan dacht, maar het komt nu aan op de juiste borging en het besef bij kamer en kabinet dat het rijk zelf ook zijn verant woordelijkheid moet nemen. Dat is het -politieke- gevaar voor de komende periode: dat in een wens naar deregule ring zorgvuldig opgebouwde 'cheeks and balances' zomaar overboord worden gegooid. Karei Loeff, directeur Cover Heemschut: Leerlingen van het Corderius College in Amersfoort krijgen uitleg over de bijzonderheden van een wederopbouwwijk. Foto Henk Snaterse De Martinikerk in Groningen trok tijdens de Open Monumentendagen zomaar vierduizend bezoekers. Foto OMD Het liefst zou je elke dag de monu menten openstellen voor belangstel lende bezoekers. Aanloop zou er genoeg zijn. Dat bleek 10 en 11 september weer tijdens de Open Monumentendagen, die dit jaar voor de 25ste keer werd gehouden. Het Korenmetershuis in Amsterdam, zetel van de Erfgoedvereniging Heemschut, was ook dit jaar weer bij de talrijke monu menten in de hoofdstad waar bezoekers binnen konden stappen. Heemschut toont het graag, de bond is er trots op. En zoals vrijwilligers van Heemschut zich de blaren op de tong spraken om uitleg te geven over dit monument, zo stonden overal in Nederland duizenden anderen eveneens hun monument aan te prijzen voor een altijd dankbaar publiek. Kijkend naar de bezoekersaantallen kun je alleen maar vaststellen, dat we niet meer zonder de OMD-traditie van september zouden willen. Er werden rond de 950.000 bezoeken geturfd, 45.000 meer dan in 2010. Als je die aantallen ziet weetje zeker dat het cultureel erfgoed leeft. Tijdens de laatste afwerking van deze editie van Heemschut werd bekend dat onze oudste redacteur, Philip Bosscher, 13 september op 75-jarige leeftijd is overleden. Flip Bosscher was tot op het allerlaatst een hoog gewaardeerd lid van de redactie. Niet alleen verzorgde hij in de achterliggende jaren vele inhoude lijk goeddoortimmerde en diepgravende artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen, ook zorgde hij dat de boekenrubriek voorzien werd van heldere, goed leesbare recensies. Bosscher maakte binnen Heemschut onder meer ook deel uit van het bestuur, als voorzitter van de provinciale commissie Groningen. De historicus met een encyclopedische kennis was tot 1990 directeur van het Marinemuseum in Den Helder. In ons vol gende tijdschrift komen wij uitgebreider op zijn overlijden terug. Piet Arp 2 Heemschut oktober 2011 l J».';.- &V..-SU i Altijd Open monumentendag

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 4