wm Postzegels met werk van Heemschut Word fan van Heemschut Noord-Holland zoekt penningmeester •lllllSlH"»5™ Vertegenwoordigers van de op de postzegels afgebeelde monumenten en Heemschut tijdens de presentatie van het nieuwe postzegelvel in de tuin van de Amerikaanse ambassade in Den Haag. Foto Roy Beusker Sinds kort heeft Heemschut ook een Facebook- pagina, na het Heemschut Twitteraeeount de volgende stap in de social media. Via Facebook is het mogelijk om je familie en vrienden te laten weten wat Heemschut doet en datje dat een warm hart toedraagt. Je kunt alle activi teiten van de vereniging volgen en anderen er moeiteloos op attenderen. En je kunt er aandacht vragen voor het besehermingswerk voor monumenten in jouw provincie. Laat je vrienden weten welke monumenten je wilt redden. Zij kunnen je werk dan steunen door een 'vind ik leuk' vinkje te geven. Laat iedereen weten wanneer er excursies of inte ressante bijeenkomsten zijn. Steun Heemschut en word fan: ga naar www.facebook.com/#!/Erfgoedvereniging~ Heemsehut Tijdens een bezoek door genodigden aan de ambassade van de Verenigde Staten in Den Haag is maandag 22 augustus het postzegel gepresenteerd, gewijd aan het honderdjarig bestaan van Heemschut. Het gebouw van de Amerikaanse ambassade is een van de reddingsacties van Heemschut op het postzegelvel. Daar was de ambassade zo trots op, dat onmiddellijk werd gevraagd de presentatie daar in huis te houden. In het algemeen is de ambassade een bijna onneem bare vesting door toenemende veiligheids maatregelen. Desondanks verzamelde zich in de zonnige tuin bij het massieve gebouw, een ontwerp van architect Breuer, een flink gezelschap om de eerste zegels te zien. Ze zijn in een oplage van 282.000 gedrukt in Canada. Tijdens de koffie verzuchtte een buurvrouw van de ambassade het enorme pand nog steeds niet mooi te vinden. 'Ik kijk er al tientallen jaren tegenaan. En ik sprak Breuer eens in Oslo. Hij vertrouwde me toe dat hij in zijn loopbaan één fout betreurde: dit pand.' Wat haar betreft kan de nog vrijwel originele ambassade meteen van de gemeentelijke monumentenlijst worden geschrapt. Het eerste exemplaar van de postzegels werd door Ard Korporaal, Manager Verzamelmarkt PostNL, overhandigd aan Ton Gijsbers, lid van de Eeuwfeestcommissie van Heemschut en de initiatiefnemer van het postzegelvel. 'De instandhouding van het culturele erfgoed moet veel meer aandacht krijgen. Een postzegel als visueel gericht communicatiemiddel bij uitstek kan daarbij uitstekende dienst bewijzen', aldus Gijsbers. PostNL onderschrijft het maatschap pelijke belang van het werk van Heemschut met het publiceren van de jubileumzegels. Op het postzegelvel, ontworpen door Piet Gerards Ontwerpers uit Amsterdam, staan zes gebouwen of objecten die na veel overleg zijn geselecteerd op basis van twee criteria. Als eerste was dif ferentiatie wat betreft type en functie van belang en daar naast diende er een geografi sche spreiding te zijn. Hierdoor wordt het duidelijk dat Heem schut voor het behoud van het totale culturele erfgoed staat en hierbij landelijk opereert. De zes gebouwen zijn de Sint Servaasbrug in Maastricht, de synagoge in Groningen, Kasteel Amerongen, de Wilhelmina tricotagefabriek in Winterswijk, het Noord-Zuidhollands Koffiehuis in Amsterdam en de Amerikaanse ambassade in Den Haag. Het postzegelvel, de Eerstedagenvelop en een postzegelmapje zijn verkrijgbaar bij PostNL. De provinciale commissie Noord-Holland zoekt een nieuwe penningmeester (m/v) die zich wil inzetten voor behoud van het cultureel erfgoed in de provincie Noord- Holland. De commissie bestaat uit negen vrijwilligers en vergadert minstens vier keer per jaar. Voor informatie: penningmeester Henk van der Velden e-mail: hmbvandervelden@planetnl tel. 020-6897337 www.heemschut.nl oktober 2011 Heemschut 39 iVu-o»1 Win" II

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 41