BOGAERTS-VAN NULAND B.V. Expositie Leidekkers-, Loodgieters- en Koper werken, Zink- en Koperwerken in Felstechniek, lm- en Export dakleien info@bogaerts-van-nuland.nl Walstraat 3-5 - 5371 AL Ravenstein Telefoon 0486-411586 Postbus 15 - 5370 AA Ravenstein Veie mogelijkheden in bijzonder zware maten De basis van de nooit voltooide basiliek vormt het huidige binnenmuseum. Dit zal verder worden uitgebouwd tot een nieuw entreegebouw. Foto Frans Aleven, Museumpark Orientalis Het icoon van Orientalis, het nieuwe entreegebouw. Op de basis van de onvoltooide Heilig Hart Basi liek zullen een glazen dak en een koepel gebouwd worden. In het entreegebouw is dan plaats voor een auditorium, bezoekersinformatie, expositieruimten en winkel- en horecafaciliteiten. Foto Museumpark Orientalis Schoolklas brengt een bezoek aan het al gerestaureerde Joods Dorp in Museumpark Orientalis. Foto Frans Aleven van nieuwe materialen (zoals beton) droeg bij aan de nieuwe vormentaal. Ook kunstenaar Piet Gerrits werkte naar voorbeelden uit het Heilige Land. Hij ontwierp staties en maakte talloze grafmonumenten, beelden en reliëfs. De bijzondere geschiedenis resulteerde in 2004 in plaatsing van 70 procent van het complex, inclusief landschap, ziehtassen en wandelpaden op de Rijksmonumentenlijst. Expositieruimte De in gang gezette restauratie van de bijzon dere, oriëntaalse gebouwen vraagt om speciale kennis en technieken. Zo bleken het typisch oriëntaalse stucwerk en de afgeronde muren niet bestand tegen het Nederlandse klimaat. De vochthuishouding leverde problemen op bij museumpresentaties. Alles wordt hersteld met in achtneming van de oorspronkelijke architec tuur en toekomstige functie. Ook de oorspron kelijke kleuren en gevelteksten komen terug. De afgelopen eeuw is het complex voortdu rend gewijzigd, uitgebreid en aangepast. In de jaren '70 en '80 kreeg cultuurhistorie een plek. Het devotiepark veranderde in het Bijbels Openluchtmuseum en werd opnieuw een toe ristische trekpleister. Onder de nieuwe naam Museumpark Orientalis werd de religieuze context van christendom en jodendom recent uitgebreid met islam. De restauratieperiode wordt dit jaar gebruikt om na te denken over de toekomstige inrichting. De monumentale kern vormt de basis van het nieuwe Orientalis. Voortbordurend op het oorspronkelijke ont werp zal het atrium met galerijen en voorhal van de Heilig Hartbasiliek, nu in gebruik als binnenmuseum, worden uitgebouwd tot een nieuw entreegebouw. Het atrium wordt Tot en met 30 oktober staat in het museum de reizende expositie 'Jan Stuyt, architect'. Deze is op zaterdag en zondag van 10 tot 17 uur te bezoeken. Adres Museumpark Orientalis Profetenlaan 2 6564 BV Heilig Landstichting. www.museumparkorientalis.nl overdekt en er komt een grote, glazen koepel op. Het zal plaats bieden aan bezoekersinformatie, een auditorium, winkel- en horecafaciliteiten en extra expositieruimten. I. Kanij is publiciteitsmedewerker van Museum park Orientalis sinds 1875 Balkhout (vers en aangedroogd) in Eiken Oregon Pine Douglas Kozijnhout tot 155 mm dik - Eiken - Oregon Pine - Mahonie - Meranti Vloerhout in uitzonderlijke breedtes SCS-COC-2354 i Het keurmerk voor w verantwoord bosbeheer. l 996 Forest Stewardship FSC Council A.C. "Wij helpen U graag bij de levering van het juiste hout!" Houthandel Houtex BV Postbus 18 2740 AA Waddinxeen Tel: 0182 - 615933 Fax: 0182 - 610105 info@houtex.nl www.houtex.nl oktober 2011 Heemschut 35

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 37