Bouwbedrijf Van der Leij heeft oog voor bouwkunst wederopbouw Bram van Uchelen - Het begon héél klein in 1973: met als bedrijfsmiddelen een garage en een tweedehands auto. Deze startende onderneming van Rob en zijn vrouw Hanna van der Leij uit Amsterdam maakt nu als Van der Leij Bouwbe drijven onderdeel uit van de Van der Leij Groep, gespecialiseerd in restaureren. Dit jaar sponsort de onderneming de Heemschut-jubileumfilm. Rob van der Leij Jr. VAN DER LEIJ telt nu ongeveer 150 mede werkers, met vestigingen in Delft, Nieuwe- gein en Amsterdam. Tegenwoordig zwaait Rob junior als adjunct al enkele jaren de scepter. Zijn vader bestuurt op afstand en houdt zich daarnaast bezig met maatschappelijke activi teiten. 'Restaureren en renoveren, met respect voor bouwtradities, mag je gerust onze kern activiteiten noemen,' zegt de huidige adjunct. Hij leerde het vak op het werk en begon in het familiebedrijf onderaan de ladder. 'Alleen op die manier ontdek je precies wat er speelt en leeft. Bij klanten, maar ook op de bouwplaats, waar uiteindelijk de echte prestaties moeten worden neergezet.' Blijken van waardering van de afgelopen paar jaar: In 2007 werd de publieksaward van de Nieuwe Stad Prijs (gemeente Den Haag) toegekend voor de restauratie en renovatie van het Esmoreitplein in opdracht van corporatie Staedion. De Groene Speld 2009 ging naar opdrachtgever Eigen Haard, als bekroning van de bijzondere renovatie van de 'Konings vrouwen van Landlust' in Amsterdam-West. In datzelfde jaar ging de Zuidoost Architectuur prijs naar het doorVan der Leij gerenoveerde complex Grubbehoeve (corporatie Rochdale) in Amsterdam Zuid-Oost. Andere spraakmakende opdrachten waren onder meer restauraties aan de Amsterdamse Looiersgracht (RVG Wo ningen), de Spoorsingel in Delft (Woonbron Delft) en de Singelkerk van de Doopsgezinde Gemeente Amsterdam. Rob van der Leij jr.: 'De Doopsgezinde Gemeente Amsterdam is al tientallen jaren een bijzondere restauratieklant voor ons. Voor hen hebben wij, overal in de stad, uiteenlopende restauraties verricht, vaak met bijzondere eisen ten aanzien van het behoud van detaillering en historisch karakter.' Respect en bouwnormen 'Voor restauratiewerk moetje, naast uiteraard ervaring, beschikken over passie en vakman schap. Passie voor historische bouwwerken, het Amsterdam. Het interieur van de kerk van de Doopsgezinde gemeente. Fotos Van der Leij Bouwbedrijven 28 Heemschut oktober 2011 'Monumenten restaureren vraagt passie en vakmanschap'

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 30