mmmmm Symposium sluit eeuwfeest Heemschut af Karei Loeff- Op vrijdag 11 november houdt Erfgoedvereniging Heemschut als afsluiting van haar eeuwfeestaetiviteiten een groots symposium onder de titel 'De waarheid in pacht?!' Thema is de veranderende rol en betekenis van de vrijwilliger en de professional bij de bescherming en het behoud van ons erfgoed. De Zaanse Buurt is een van de bekendere onderdelen van het Openluchtmuseum. Foto Nederlands Openluchtmuseum Ochtendprogramma: Inleidingen 10.00 uur: Ontvangst met koffie en koek 10.30 uur: Welkom door Drs. Pieter-Matthijs Gijsbers, directeur Nederlands Openluchtmuseum 10.35 uur: Opening door drs. Karei Loeff, directeur Heemschut 10.40 uur: Inleiding dr. Jan Vaessen, dagvoorzitter, oud-directeur NOM: De professional met vrije tijd 11.00 uur: Professor dr. Ad de Jong, Universiteit van Amsterdam: Allemaal familieleden van Nurks Particulieren aan de wieg van Heemschut en het Openlucht Museum 11.20 uur: Drs. Mathijs Witte, beleidsmedewerker Heemschut. Burgerparticipatie en belangen behartiging. Een waaier aan praktijkvoorbeelden 11.40 uur: Jan Reijnen, voorzitter FIEN: De rol van vrijwilligers bij het beheer van een uniek stoomgemaal 12.00 uur: Dr. Jan de Jong, Ministerie OCEtW: Wat kunnen vrijwilligers met MoMo? 12.15 uur: Lunch in de kasteelboerderij, met bezoek aan en toelichting op 'Huizen aan de Westerstraat uit de Amsterdamse Jordaan' - het nieuwste project van het NOM HEBBEN VRIJWILLIGERS voldoende tijd en kennis om zich in te zetten voor erfgoed? Is er de komende jaren voldoende geld voor het inhuren van professionals? Hoe is de verhouding tussen de vrijwilliger en de professional en hoe werken we samen naar het gemeenschappelijke doel? De veranderende rol van de rijksoverheid, beschreven in de visie over de Modernisering van de Monumenten zorg, legt een grotere verantwoordelijkheid bij de burger. Nieuwe media bieden kansen voor meer betrokkenheid, maar worden deze wel voldoende benut? Deze en andere vragen staan centraal tijdens levendige presentaties en debatten. Tijdens het symposium wordt ook een onderzoek naar de erfgoedvrijwil- liger gepresenteerd, uitgevoerd door bureau Scholten Et Franssen in opdracht van Heem schut met ondersteuning van BOEi en het Prins Bernhard Cultuurfonds. Belangen Het symposium vindt plaats in het Neder lands Openluchtmuseum in Arnhem. De keuze voor Arnhem is ingegeven door de gedeelde achtergrond van de oprichters van het museum en de Bond Heemschut. Interes sant is de vraag hoe belangen conflicteerden of conflicteren (behoud door verplaatsing versus behoud op locatie) dan wel elkaar juist aanvullen. Het symposium is bedoeld voor vrijwilligers en professionals en biedt een unieke kans om kennis te maken en elkaar te ontmoeten. Symposium De waarheid in pacht?! De veranderende rol van vrijwilliger en professional bij het behoud van gebouwd erfgoed en cultuurland schappen. Middagprogramma: Inleidingen met paneldiscussies 14.00 uur: Kennisopbouw behoud kerkgebouwen door te doen. Inleider Drs. Lilian Grootswagers en Peter Breukink 14.30 uur: De rol van nieuwe media. Inleider Drs. Dirk Houtgraaf, Rijksdienst Cultureel Erfgoed, Kimomo 15.15 uur: Bestuurders en burgers. Inleider Anneke van Dok, voorzitter Bond Heemschut 15.40 uur: Presentatie vrijwilligersonderzoek. Peter Scholten MBA: Resultaten onderzoek naar de rol van vrijwilligers 16.00 uur: De vrijwilliger in een veranderd perspectief 16.15 uur: Afsluiting door de dagvoorzitter - samenzijn met hapje en drankje. Deelname Het symposium kost €25 per persoon; opgave voor 1 november bij Heemschut, via de website www.heemschut.nl of telefonisch 020-6225292; na overmaken van de bijdrage op rekeningnummer 14.62.53.442 t.n.v. Heemschut Amsterdam onder vermelding van 'eeuwfeestsymposium' volgt een bevestiging. Indien u geen lid bent van Heemschut: graag opgeven welke organisatie u vertegenwoordigt. Adres Nederlands Openluchtmuseum Sehelmseweg 89 6816 SJ Arnhem. Tel: 026-3576111. www.openluehtmuseum.nl oktober 2011 Heemschut 25 De waarheid in pacht?!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 27