tenbur Foto s Trudie de Vries Een interessant voorbeeld waarbij de canonkaart Alles over buitenplaatsen werd gebruikt, is Landgoed Prattenburg in Rhenen. INDEREN VAN DE Rehobothschool uit Veenendaal brengen gedurende hun basisschooltijd om het jaar een bezoek aan het landgoed. Dit in het kader van het project Van Luchtkasteel tot Dassenbureht, waarbij er zowel aandacht wordt besteed aan cultuuredu catie als natuuredueatie. In het kader van het honderdjarig bestaan van Heemschut is voor de gelegenheid dit jaar gebruik gemaakt van de canonkaart Alles over buitenplaatsen. Henk Hoogeveen, één van de vrijwilligers op het landgoed, merkt dat de leerlingen goed leren kijken door het werken met de canonkaart met bijbehorende kijkwijzer. 'Dat is voor de leerlingen vaak nog wennen, omdat ze gewend zijn dat er maar één juist antwoord is. Bij veel van de opdrachten staat echter ook de eigen beleving centraal. Daarnaast komen op de canonkaart de vele verschillende onderdelen en het (vroegere) leven op een buitenplaats aan bod.' ■HHI Bestellen Meer informatie over de canonkaarten en het bestellen en downloaden van het lesmateriaal vindt u op www.heemschut.nl/educatie Handleiding en kijkwijzers Bij de canonkaart Alles over monumenten zijn de docenten handleiding en de kijkwijzers bovenbouw basisonderwijs, onderbouw voortgezet onder wijs, en vmbo-praktijk ver schenen. Bij de canonkaart Alles over buitenplaatsen kunt u gebruik maken van de docen tenhandleiding, kijkwijzers bovenbouw basisonderwijs of onderbouw voortgezet onderwijs en het voorleesverhaal 'Op weg naar de zomer'. 22 Heemschut oktober 2011 mm

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 24