Minister fout bij windmolens Urk Nieuw leven opbaarhuisjes .A De Lintumsmolen Houtzagerij Drenthe *-g Voor brochure zie j§ www.wilpstra.nl 1 Eiken - Douglas - Lariks - Grenen Te zagen op elk gewenste maat. Lengte's tot 12 meter. Gosselinkweg 6, 7108 BP Winterswijk Tel. 0543-564788, Fax 0543-564362 www.gebinten.nl as Hl Urk - De argumenten van de minister van eco nomische zaken om de bouw van een mega- windmolenpark in het IJsselmeer bij Urk door te zetten deugen niet. Dat is de kern van een brief die de provinciale commissie Flevoland stuurde aan de Raad van State. Het gaat hierbij om een reactie op de afwijzing door de minister van de bezwaren die Fleemschut in nauw samenspel met de gemeente Urk had ingediend. In de brief wordt puntsgewijs aange geven waar het kabinet in de fout gaat. Zo hebben de grote turbines met een wiek- hoogte tot 200 meter een funeste invloed op het landschap dat wordt getransformeerd in een 'energielandsehap'. De stelling dat er geen schade ontstaat aan het beschermd dorpsgezicht Urk is onjuist. Het weglaten van enkele turbines helpt daarbij niet. De Raad van State erkende dat al in een vergelijkbare situatie, die zich enkele jaren geleden bij Deventer voordeed. De beoordeling door de minister is alleen vanaf de waterzijde gedaan, niet vanaf de kleinschalige landzijde. Dit is gelegenheidsplanologie, die de erkenning van de Noordoostpolder als werelderfgoed in gevaar brengt, meent Fleemschut. Fleemschut Flevoland vraagt de Raad van State op grond van deze en andere argumenten de aanwijzing van Urk als locatie voor dit wind molenpark te vernietigen. In een andere brief, ditmaal gericht aan het Inspraakpunt windmolen park Noordoostpolder, wordt gezegd dat de dijk van Lelystad naar de Ketelbrug een veel betere locatie voor grootschalige windenergie zou zijn. Erik Bos hu ijzen Urk. Artist impression van de situatie na het plaatsen van de windturbines bij dit voormalige eiland. Illustratie gemeente Urk Vledder - De gemeente Westerveld heeft de sloopvergunning voor twee opbaarhuisjes op de algemene begraafplaats van Vledder inge trokken. Fleemschut Drenthe verzette zich met dorpsbewoners tegen de sloop van de huisjes, die ook wel bekend staan als lijkenhuisjes. Die naam is ontstaan, omdat dokteren vroeger wet telijk verplicht waren enige dagen te wachten voor zij toestemming gaven voor het begraven van een overledene. Tijdens de wachttijd werden de opbaarhuisjes gebruikt. Nu de sloopvergunning is ingetrokken, kunnen de huisjes worden opgeknapt. De gemeente onderzoekt samen met de plaatselijke oudheid kundige vereniging welke functie ze kunnen krijgen. Romke von Willenswaard en Erie Ie Gras SIERSMEEDWERK juni 2011 Fleemschut 5 na a - 'Tr?iinü'n W FkJ ft Ambachtelijk vervaardigde producten van eigen bodem uitsluitend milieuvriendelijk en duurzaam geproduceerd T .S yrs* SSityêtett

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 7