M Rentokil Pest Control voor een prettig werk- en leefklimaat Voor een Stichting die ten doel heeft het instandhouden van Monumenten in de zin van de Monumentenwet 1988, waarvoor ons kantoor actief het beheer voert, zoeken wij monumentale panden die voldoen aan het volgende profiel: Rentokil Pestcontrol heeft specialisten op alle gebie den: houtbescherming, vochtwering, preventieve maatregelen tegen duiven, ongediertebestrijding, bestrijding van zwammen en houtworm. VASTGOEDJ Rijksmonument meerjarig verhuurd achterstallig onderhoud geen bezwaar investeringsvolume per object maximaal 2.000.000r ligging bij voorkeur in Zuid-Holland, Utrecht en Limburg De Stichting kan zonodig snel tot afhandeling van zaken komen. Uw gewaardeerde reactie zien wij gericht aan: Frankenslag 32 2582 HS Den Haag w.vellinga(a)vellinga.eu IN 2008 WERD BOSCH FILM door Europa Nostra onderscheiden voor haar tv-serie Schatten van Amsterdam, waarin jongeren op hun eigen wijze erfgoed ontdekken. Parallel aan deze serie ontwikkelde Bosch Film een methodiek om jongeren tussen 13 en 18 jaar op scholen voor het voortgezet onderwijs te betrekken bij ons cultureel erfgoed: Verover Onze Schatten. Uitgangspunt is, dat jongeren geïnteres seerd kunnen raken in erfgoed als zij zelf maar mogen bedenken, hoe zij dat erfgoed ontdekken (veroveren). Doordat jongeren zelf bedenker en uitvoerder zijn beleven zij het erfgoed vanuit hun eigen perspectief en laten zij zien, dat monumenten wel degelijk heel cool kunnen zijn. Ze worden zo geprikkeld om mede aandeelhouder te worden van ons land en mee te denken over de toekomst. En ze ontsluiten voor hun leeftijdgenoten onze erfgoedschatten. Dit voorjaar organiseerde de Stichting Onze Schatten een symposium over dit onderwerp in De Balie in Amsterdam. Er werden drie projecten gepresenteerd hoe jongeren voor erf goed te interesseren en deskundigen lieten hun licht schijnen over hoe je dat aanpakt. Inmid dels heeft Bosch Film ruim vijftig erfgoedver overingen in het land uitgevoerd in samenwer king met verschillende erfgoedaanbieders en scholen. Karei Loeff, directeur van Heemschut, is voor zitter van de stichting en vertelt iets over zijn ervaringen. Laatst bezocht hij met een groepje kinderen de oude Graansilo aan het Amster damse IJ, die verbouwd is tot appartementen gebouw. 'De kinderen wisten totaal niet waar ze stonden en wat dat nu voor een gebouw was. En wat deed je eigenlijk met graan?' Karei: 'Je moet aansluiting zoeken bij het ken nisniveau van de kinderen en bij hun belevings wereld. Ik vroeg me af wat mijn eigen eerste erfgoedsensatie was en dat bleek het Muider- slot te zijn. Ik vond dat heel spannend met al die ridders, zwaarden en kasteelvrouwen. En zo heeft iedereen onbewust zijn eigen eerste erfgoedsensatie. De kunst is, die aan te boren en erop aan te sluiten.' Enge kluizenaar Julia van Graevenitz vertelt over haar project met Bosch Film. 'Er werden in het hele land 30 Heemschut juni 2011 ^oor oq vriihis; eri insnl JVer> de nsPectie, aJ: Rentokil Pest Control Telefoon: 0800-Rentokil (0800-73686545) www.rentokil.nl E-mail: pestcontrol@rentokil.nl Zwam? UVellinga

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 32