Vrijdag 8 juli: Middelburg, Arnemuiden, Domburg Irene Agterkamp - Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan bezoekt de erfgoedexcursie van het landelijk bureau, in samenwerking met de provinciale commissie Zeeland, op Walcheren locaties waar Heemschut bij betrokken is geweest. Middelburg. Statenzaal in de abdij. Foto provincie Zeeland Domburg Badpaviljoen. Na restauratie. Foto archief OP8JULI0M 11 UUR vertrekt vanaf station Middelburg de bus naar de Werf Meerman in vissersdorp Arnemuiden (gemeente Middelburg). De werf, vernoemd naar Jaeobus Meerman, dateert uit 1763. In 1986 sloot de laatste Meerman, Kees, de poort. In 2003 is de werf in bezit gekomen van de gemeente Middelburg. De rijksmonumentenstatus werd aangevraagd en subsidies verkregen om het terrein te saneren en de houten gebouwen te restaureren. De kennismaking met de werf, loodsen, gereedschappen en scheepsonderdelen laten vroeger tijden herleven. Het volgende reisdoel is het Badpaviljoen Domburg, voor een lunch. Bij mooi weer is er gelegenheid om een luchtje te scheppen op het strand. In 2008 wijdde Heemschut een special aan het Badpaviljoen ter gelegenheid van de feestelijke heropening, na jarenlange strijd voor behoud. De deelnemers krijgen een exemplaar uitgereikt. De leden van de provinciale com missie Zeeland vertellen in de bus niet alleen over deze redding, maar ook over de gedeel telijke redding van een ander Zeeuws hotel, Britannia in Vlissingen. Het paviljoen wordt gerestaureerd en imposante mozaïeken zijn behouden. Zie onder meer Heemschut juni en augustus 2010. In Middelburg wordt na de lunch de abdij bezocht, tijdens de oorlog grotendeels ver woest, vervolgens gerestaureerd. In de jaren tachtig wilde de provincie Zeeland, gebruiker van de gebouwen, de statenzaal aanpassen en fors verbouwen. Heemschut tekende tegen een aantal onderdelen bezwaar aan en kwam met een alternatief inrichtingsplan, dat het karakter van het gebouw meer ontziet. Tijdens de rond leiding wordt het resultaat bekeken. Tot slot in de filmzaal een presentatie door Jan van der Grift, als omgevingsmanager ver bonden aan het projectbureau waterberging Volkerak-Zoommeer. In de bar een afsluitend drankje. Programma 11.00 uur: Vertrek touringcar van parkeerplaats NS-station Middelburg 11.15 uur: Bezoek Werf Meerman Arnemuiden 12.15 uur: Per bus naar Badpaviljoen Domburg 14.15 uur: Na de lunch per bus naar Middelburg, bezoek aan de abdij 16.00 uur: Presentatie Jan van der Grift in de filmzaal Routebeschrijving Per trein: tweemaal per uur vanuit Roosendaal en Vlissingen. Per auto: parkeren tegen dagtarief op P+R-terrein bij station. Aanmelden Aanmelden kan (bij voorkeur) via de website www.heemschut.nl (via agenda) of telefonisch 020-6225292. Aanmeldingen zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekening nr. 14.62.53.442. te Amsterdam, t.n.v. Heemschut te Amsterdam o.v.v. '8 juli Zeeland'. U ontvangt bericht van bevestiging. Het dagprogramma ont vangt u ter plaatse. Deelname 39,00 voor leden, €49,00 voor niet-leden. E-mail: info@heemschut.nl. Informatieve websites: www.hetbadpaviljoen.nl www.artconservation.nl www.zeeland.nl/toerisme_recreatie/ cultuur/abdij www.ru im te vo o rderi vier. n I w w w.heemsch u t.nl/b uxus/docs/Voor- waarden_aanmelding_erfgoedex~ cursie.pdf juni 2011 Heemschut 25 Het gelijk van Heemschut op Walcheren

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 27