Mooie start Bijzondere AVL met Koningin Colofon i m Op 2 februari waren ruim 300 gasten aanwezig in het Amsterdamse Stadsarchief, om de officiële opriehtingsdag van Heemschut te vieren. Goede media-aandacht omgaf de start van dit eeuwfeest, dat een aantal hoogtepunten heeft dit voorjaar. Ten eerste vindt deze maand de Nederlandse Restauratie beurs plaats in Den Bosch. Heemschut is hier vertegen woordigd op het Kennisplein. Als lid krijgt u gratis entree tot deze interessante ontmoetingsplek voor een ieder die zich bezighoudt met monumenten. Als hoogtepunt voor de vereniging is er de bijzondere Algemene Vergadering van Leden op 14 mei. Bestuur en medewerkers zijn zeer vereerd met de aanwezigheid tijdens deze gelegenheid van onze Beschermvrouwe, H.M. koningin Beatrix. Het aantal plaatsen voor deze ledenvergadering is helaas gelimiteerd tot 450. U bent daarentegen ook van harte welkom op de 'gewone' Algemene Vergadering van Leden, op 10 juni in Amsterdam. Hieraan koppelen we een tweetal interessante wandelingen. Ook bestaat die dag de exclusieve mogelijkheid tot het bijwonen van de European Heritage Awards-eeremonie, de 'Europese Oscars op monumentengebied'. Voor deze bijzondere bijeenkomst in het concertgebouw zijn 200 plaatsen gereserveerd voor Heemsehutleden. Er is een unieke eerste uitvoering van een jeugdopera van Frans Lizt, en de erfgoedprijzen worden uitgereikt door niemand minder dan operazanger en dirigent Placido Domingo. Graag wijs ik u op de nieuwe kaart in het midden van ons tijdschrift. We hopen dit jaar veel nieuwe leden te werven. U bent daarin de spil. Als u een nieuw lid werft krijgen zowel u als het nieuwe lid gratis Het Monumen- tenboek kado. Wees welkom! Karei Loeff directeur Het Binnenhof met de Ridderzaal tussen 1890 en 1905. Deze ingekleurde zwartwit- foto is indertijd gebruikt als ansichtkaart. De fotograaf is Photoglob AG in Zürich, de kaart is afgedrukt door Detroit Publishing Company. Foto Wikimedia. In dit jaar van het eeuwfeest van Heemschut houden wij twee vergade ringen van leden. Een bijzondere, waarbij in Den Haag in het bijzijn van koningin Beatrix wordt stilgestaan bij de afgelopen eeuw en vooruitge keken naar de toekomst, en de reguliere in Amsterdam, waar de ontwikke lingen van het afgelopen jaar en de zaken voor de nabije toekomst worden doorgenomen. Verder in dit nummer veel jubileumnieuws en aandacht voor de tweejaarlijkse Restauratiebeurs. Foto cover: Koningin Beatrix, de beschermvrouwe van Heemschut in paleis Huis ten Bosch. Foto Rijksvoorlichtingsdienst Koninklijk Huis, Vineent Mentzel 2 Heemschut april 2011 Heemschut Tijdschrift van de Bond Heemschut, de vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe: H.M. de Koningin. Redactie Piet Arp, (eindredacteur), Philip Bosscher, Eric Ie Gras, Brigitte Linskens en Norman Vervat. Correspondent Zuid-Nederland: Willem Heij- broek. Redactie-advies: Anne-Marie ten Cate. De redactie draagt geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van artikelen die zijn voorzien van volledige auteursnaam. Contributiebedragen Individuele leden van 25 jaar en ouder 35,00 Gezinslidmaatschap 45,00 Jeugdlidmaatschap (tot 25 jaar) 15,00 Rechtspersonen en bedrijven 70,00 Opzeggingen alleen schriftelijk en voor 1 december. Extra tijdschriftnummers op aanvraag. Losse nummers 7,50 inclusief verzenden. Correspondentieadres en ledenadministratie Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam tel. (020) 622 52 92, fax (020) 624 05 71 e-mail redactie: redactie@heemschut.nl e-mail landelijk bureau: info@heemschut.nl Rabo-rekeningnummer 1462.53.388 Correspondentieadres adverteerders Bureau Van Vliet, postbus 20 2040 AA Zandvoort tel. 023 571 47 45 fax 023 571 76 80 zandvoort@bureauvanvliet.com Copyright Bond Heemschut Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze worden overgenomen zonder toestemming van de redactie. Website www.heemschut.nl Vormgeving Studio Letterman, Amsterdam Druk ÈPOS PRESS, Zwolle Jaargang 88 no. 2 - april 2011 Heemschut verschijnt zes maal per jaar

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 4