Restauratiebeurs Platform Cultureel Erfgoed 14-15-16 April Brabant haulen DE NEDERLANDSE 's-I ÏFRTOGFNBOSCH Ontmoetingsplaats van kennisvragers en kennisaanbieders Voor de zesde keer wordt in de Brabanthallen in Den Bosch de Nederlandse Restauratiebeurs gehouden. Inmiddels een vast tweejarig evenement voor de erfgoedwereld en van 14 tot en met 16 april dé ontmoetingsplek voor alle betrokkenen bij en geïnteresseerden in cultureel erfgoed. Restauratie en erfgoed onder één dak, zo zou je de Restauratiebeurs kunnen kenmerken, maar dan wel in de ruimste beteke nis van die begrippen. Enerzijds tref je daar alle facetten van restauratie, de daarbij behorende problemen, de financiën en de techniek. Daar naast is er ruime aandacht voor het zeer brede terrein van het erfgoed. Of het nu gaat om het onroerend goed, het rollend en varend erfgoed, dan wel - dit jaar - veel aandacht voor de zorg voor en aanleg van historische tuinen. Tot slot zijn op de Restauratiebeurs ook nog de vele pleitbezorgers aanwezig, de diverse belan genbehartigers en natuurlijk de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) als kennisinstituut. Kortom, de Nederlandse cultureel erfgoed wereld is in de volle breedte aanwezig. Op een beurs die kennisvragers in ongedwongen contact brengt met kennisaanbieders, terwijl het in cultureel erfgoed geïnteresseerde publiek dankzij de talrijke restauratieve werkzaamhe den op de beurs heel veel zelf kan meebeleven. De drie Restauratiebeursdagen hebben dit jaar speciale thema's gekregen. Zo staat de eerste dag, 14 april, in het teken van het restaura tieambacht. Opzet is, met deze aandacht het behoud van het restauratieambaeht te steunen. Het thema maakt de beurs interessant voor on dernemers en organisaties werkzaam in en voor de erfgoedsector, voor opleidingsinstituten en praktijkcentra. Ook middelbare scholieren die nog een beroepskeuze moeten maken en werkzoekenden die zich richten op omscholing of herintreding doen deze dag inspiratie op. Op de tweede beursdag, 15 april, staat MoMo - de Modernisering Monumentenzorg - als thema centraal. Veel aandacht voor de laatste ontwikkelingen, terwijl organisaties met kennis over MoMo zich presenteren op het themaplein. Tevens is er een lezingenprogramma, mede verzorgd door de RCE. Op de slotdag, 16 april, zijn er speciale programma's voor monumenteigenaren. Die kunnen op een plein met diverse 'loketten' één op één advies vragen van de dienstverleners in dit vakgebied. Dit thema is uiteraard vooral van belang voor particuliere eigenaren van monumentale gebouwen, maar ambtenaren en woningbouwcorporaties zijn eveneens met hun vragen welkom. De achtergrondinformatie over speciale pro grammaonderdelen en de lezingen die tijdens de beursdagen in de twee auditoria worden gehouden, zijn te raadplegen op de website van de beurs (www.restauratiebeurs.nl, zie kader). De beursorganisatie zoekt dit jaar in de pro grammering nadrukkelijk aansluiting bij actuele onderwerpen, zoals duurzaamheid, tijdens de drie beursdagen. De duurzaamheid heeft onder meer betrekking op restauratieprogramma's, herbestemming, herinrichting en samenwerking tussen deskundigen. Ook voor details over deze aspecten wordt verwezen naar de website. april 2011 Heemschut 27 2011 Restauratiebeurs spiegel van cultureel erfgoed

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 29