Achtergrond van adoptieproject W/EIJNTJES' "1 P 7D& JTax&tar/v^. B BOGAERTS-VAN NULAND B.V. De Lïntumsmolen Houtzagerij Leidekkers-, Loodgieters- en Koper werken, Zink- en Koperwerken in Felstechniek, lm- en Export dakleien Eiken - Douglas - Lariks - Grenen Te zagen op elk gewenste maat. Lengte's tot 12 meter. Gosselinkweg 6, 7108 BP Winterswijk Tel. 0543-564788, Fax 0543-564362 www.gebinten.nl www.weijntjes.nl ARTISANS-NAARDEN Ze worden nog handgemaakt, de zware smeedijzeren lantaarns! rb info@bogaerts-van-nuland.nl Walstraat 3-5 - 5371 AL Ravenstein Telefoon 0486-411586 Postbus 15 - 5370 AA Ravenstein NBEGRIJPEUJK TOCH. Het muurwerk hier is nog helemaal intact. Lijkt zelfs opnieuw gevoegd. Zonde dat hier niets aan behoud wordt gedaan'. Opmerkingen in deze trant werden er bij de restanten van kasteel Bleijenbeek heel wat gemaakt tijdens de Heemschutexcursie zomer 2005. De tocht was georganiseerd door de Gelderse Provinciale Commissie. Dikwijls liep ik al met gemengde gevoelens rond bij dit Doornroosje-kasteel. Waarbij verhalen van een familielid dat Bleijenbeek nog in volle glorie had gekend - de peettante van mijn vrouw - me door het hoofd spookten. Op het kasteelterrein worden de exeursiedeelnemers ontvangen door Rudolf Terlingen, op dat moment aanjager van de voorstellen om op het landgoed een golfbaan en een aantal seniorenwo ningen te ontwikkelen. Terlingen weet met zijn verhaal, na aanvankelijke scepsis, bij een aantal 'trouwe Heemschutters' gevoelige snaren te raken. Zou er draagvlak zijn om Bleijenbeek te redden van de ondergang? Het idee liet me niet meer los. Het kostte de nodige overredingskracht, eerst binnen Heemschut-Gelderland en de collega's in Limburg, later ook om anderen te overtuigen dat het twee voor twaalf is voor de ruïne van Bleijenbeek Over pakweg tien jaar is redding niet meer haalbaar. Nog een ander contact bleek zeer gelukkig, de ontmoeting met prof. mr. Erik Jurgens, Oud-Eerste Kamerlid, kleinzoon van de laatste landgoed eigenaar en sinds najaar 2010 voorzitter van de stichting tot behoud van de Bleijenbeek. En niet te vergeten het overleg binnen het bestuur van Heemschut en later binnen de Eeuwfeestcommssie, die het kasteel medio 2010 als adoptieprojeet voordroeg voor ons eeuwfeest. Het hon derdjarig bestaan van Heemschut wordt nu aangegrepen om landelijk de aandacht te vestigen op deze laatste grote kasteelruïne in Nederland. Heemschut roept zijn leden op de actie 'Red de Bleijenbeek' te steunen. Heemschut zelf doet dit door expertise ter beschikking te stellen. Ton Gijsbers is lid von de Provinciale Commissie Gelderland en lid van de Eeuwfeestcommissie Heemschut Gelderland op excursie naar kasteel Bleijenbeek in 2005. Foto Marga Jetten Amsterdam Z.O. Amsterdam Utrecht Bussum 's-Hertogenbosch Tevens hét adres voor op maat gemaakte gordijn roeden. Kom kijken in ons atelier in Naarden-Vesting Sint Vitusstraat 40b, 1411 PV Naarden. Telefoon 035-6946870 www.artisans-naarden.nl info@artisans-naarden.nl sinds 1875 april 2011 Heemschut 17 HANG- EN SLUITWERK '0

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 19