Architectuur- en studiereis van 25 september tot en met 2 oktober Dresden. Het stadssilhouet bij avond. Foto Wikimedia, Nikater In 1908 werd in Saksen de Landesverein Sachsischer Heimatschutz e.V opgericht met als doelstelling het zich inzetten voor bedreigd cultureel erfgoed, natuur, landschap en volkskunde. Driejaar later volgde men in Nederland het Duitse voorbeeld en zo ont stond in Amsterdam de Bond Heemschut. Vanwege ons eeuwfeest bezoeken we dit jaar de Freistaat Saksen waar de wortels van Heemschut liggen. Sinds 1990 maakt Saksen deel uit van de Bondsrepubliek Duitsland. Met meer dan 40.000 geregistreerde monumenten uit alle perioden van de Europese bouwkunst is de Freistaat een dorado voor arehiteetuurliefhebbers. We zullen ons daarvan - onder deskundige reisleiding en met specialisten ter plekke - ruimschoots kunnen overtuigen! De reis staat gepland voor zondag 25 september tot en met zondag 2 oktober. Reisdetails De deelnemers aan de reis verblijven tijdens deze reis in Leipzig en vervolgens Dresden, in fraaie, centraal gelegen 4+-sterrenhotels. Beide steden bieden fascinerende voorbeelden van oude en moderne architectuur, van restau ratie, herbouw en herbestemming. Van Leipzig en Dresden uit zijn er excursies gepland naar de steden Chemnitz (modern stadscentrum), Görlitz (met meer dan 4000 geregistreerde monumenten een geheimtip voor architectuur liefhebbers), SchloB Moritzburg bij Dresden, Bautzen (middeleeuwse vestingstad) en Frei berg (domkerk). Het vervoer in een royal-comfortbus wordt verzorgd door de firma Jan Hol uit Gelder- malsen. De technische reisverzorging is in handen van Instituut Posterheide Midden- Nederland en Hoffmann Agentur in Chemnitz. Inschrijven De inschrijving geschiedt vanaf 3 februari door schriftelijke aanmelding, dan wel aanmel ding per e-mail (naam, naam partner, adres, telefoonnummer, e-mail) bij Bureau Bond Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam; e-mail: info@hcemschut.nl De reis gaat definitief door met minimaal 25 deelnemers. Uiterste inschrijvingsdatum: 15 juli 2011. De reissom bedraagt €1225,- per persoon op basis van eenpersoonskamer, dan wel €1035,- per persoon voor een tweepersoonskamer. Dit alles is inclusief vervoer, zeven hotelover nachtingen (in principe in een niet-rokers- kamer), uitgebreid ontbijtbuffet en alle diners. Lunches, drankjes, alsmede entrees van musea, eventuele concerten en dergelijke zijn voor eigen rekening. Annuleringsverzekering (af te sluiten tot één week na boeking) en reisverzekering zijn voor eigen rekening. Het annuleren van de reis dient schriftelijk te gebeuren, onder opgave van reden. Betaling: De betaling geschiedt in twee termijnen op rek.nr. 1051.26.969 inzake A. Gijsbers - Heemschut Beek-Ubbergen, Rabobank Rijk van Nijmegen (onder vermelding van Heemschutreis 2011). Reisbeschrijving: Het reisplan ontvangt u na inschrijving en betaling. De uitgebreide reis- syllabus ligt klaar in de bus, waarin ook een kleine bibliotheek met relevante literatuur. Inlichtingen Voor vragen over zaken als kamerindeling, dieet, kleding, schoeisel, lichamelijke beperkingen kunt u e-mailen of bellen met Ton Gijsbers, lid eeuwfeestcommissie en reiscoördinator. Tel.: 024-684 19 14. E-mail: aacmgijsbcrs@hctnct.nl februari 2011 Heemschut 23 .-:'v Met Heemschut Saksen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 25