HEEMSCHUT 100jaa? <u aj -E"5 najaar Flevoland Friesland Noord-Holland Limburg CU Dresden. De Frauenkirche. Foto Wikimedia, markv. eRFGoeDveneniGinG Heemschut-postzegel uit 1986. Bij het 75- jarig bestaan werd de restauratie van het Duitse Huis in Utrecht met deze postzegel gesteund. Zondag 25 september t/m zondag 2 oktober Architectuurstudiereis naar Saksen (Duitsland), zie pag 23. Onder des kundige leiding bezoek aan steden als Leipzig, Dresden, Gorlitz en Chemnitz. Kennismaking met de landstreek waar de gedachte van erfgoedbescherming, 'Heimatschutz', ontstond. Zie elders in dit nummer. Vrijdag 11 november Symposium 'Particuliere erfgoed- zorg'. Nederlands Openlucht Museum Arnhem; kasteelboerderij. Speciaal voor beleidsmakers, (actieve) leden van Heemschut en particuliere monumen tenorganisaties. Meer informatie in Heemschut oktober. Heemschut jubileumvignet Het vignet attendeert op het 'brede' terrein van erfgoedbescherming van Heemschut en wordt dit hele jubileum jaar gebruikt. Een 'reizende' tentoonstelling Om op de Heemschutactiviteiten extra aandacht te vestigen, is een reizende tentoonstelling samengesteld. Heemschut postzegel In de tweede helft van dit jaar wordt een speciale Heemschut postzegel uitgegeven. Tien zegels in één postzegelvel, met de gebruike lijke frankeerwaarde. Verschijnt ook als eerste-dagenveloppe. Komend najaar Symposium 'Landschappelijke ontwik keling als erfgoed' in samenwerking met het erfgoedcentrum Nieuw Land, Lelystad. De geschiedenis van een eeuw polderen vanaf de start van het Zuiderzeeprojeet staat centaal. Bij het inpolderen speelt landschappelijk ontwikkelen een (hoofd)rol. Vrijdag 16 september Symposium over herbestemming van boerderijen als Nije Pleats en de vertaling naar andere categorieën van gebouwen. Beoogd resultaat: studieop dracht voor de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden, 'Actuele herbestemming vraagstukken'. Zaterdag 8 oktober Excursie en rondleiding langs Friese hoogstandjes van herbestemming. Vrijdag 23 september Middagprogramma in Teylers Museum Haarlem. Lezing door Dr. Herman Pleij en optreden van de Rederijkers kamer Edam. Presentatie van dvd met krantenartikelen over erfgoedhoog tepunten in Noord-Holland, speciaal voor vertegenwoordigers van provincie, gemeenten, erfgoed- en historische verenigingen. Oktober/november Voor leden Heemschut Limburg en heemkundekringen: Presentatie van boek over emoties bij een bepaald object, beschreven door een vijftigtal Limburgers uit alle maatschappelijke geledingen. Ook de belevenissen vanuit de praktijk van cultuurbescherming, het meldpunt voor het publiek, een kroniek van de commissie, excursies, Euregio en Heemschuts toekomst komen aan bod. Lelystad. Het voormalige werkeiland. Foto archief Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders Haarlem. De koepel boven de hal van Teylers museum. Foto Wikimedia, Arch februari 2011 Heemschut 21

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 23