World Canals Conference 2011 voorjar zomer Groningen Gelderland Limburg Zeeland Amsterdam. 'Felix Meritis'. Foto BMA Amsterdam Vrijdag 10 juni Heemsehuts activiteiten in internatio naal perspectief. Gebouw 'Felix Meritis', Keizersgracht 324 Amsterdam. 9.00 uur: Forum 'Volunteers in the service of European Heritage' (Rol van de vrijwilliger in de bescherming van cultureel erfgoed), georganiseerd door Europa Nostra in samenwerking met Fleemschut en Erfgoed Nederland. 14.00 uur: Jaarlijkse Algemene Ver gadering van Leden, Concertgebouw, Concertgebouwplein 2-6 Amsterdam. 18.00 uur: Uitreikingceremonie 'EU prize for Cultural Heritage/Europa Nostra Awards', gevolgd door een con cert georganiseerd door Europa Nostra. In het aprilnummer van Fleemschut volgt verdere informatie. Zaterdag 10 en zondag 11 september Open monumentendag overal in Nederland. De Monumentenwet trad 50 jaar geleden in werking (1961) en in 2011 viert de stichting Open Monu mentendag haar 25-jarig bestaan. 6 r o bIr g e nThe Netherlands Seotember 19-24 Maandag 19 t/m vrijdag 23 september World Canals Conference Groningen. Fleemschut participeert in de (Engels talige) wereldwijde conferentie in het kader van herwaardering, herstel en hergebruik van historische en waardevolle kanalen in Europa (zie elders in dit nummer). Onderwerp: de tien meest waardevolle kanalen in Europa. Op donderdag en vrijdag zijn de post- conference tours. Aanmelden: zie Fleemschut juni. April mei In gebruikneming van informatiema teriaal en panelen over het werk van Fleemschut als erfgoed- en cultuurbe schermer. September tot december Bezoeken aan historische verenigingen en gemeentelijke monumentencommis sies, gericht op het Groningse erfgoed. Op de vier zaterdagen in mei Fietstochten door de regio's Gelderse Vallei -Zuid, Arnhem/Nijmegen, Zutphen, Bronckhorst en Apeldoorn/ Radio Kootwijk. Focus op de bestaande monumenten, stadsgezichten en herbe stemmingsprojecten. Productie van een fotoreportage. Zondagmiddag 29 mei Ontvangst op Radio Kootwijk van Heem- schutleden uit Gelderland en andere betrokkenen. 'Aankleding' van de begane grond met materiaal uit de bouwtijd en beeldmateriaal van Radio Kootwijk. Architectenbureau Tak en ontwikkelaar BOEi verzorgen een tentoonstelling. Voordrachten en rondleidingen in het gebouw. Presentatie van dvd over res tauraties, onder meer Maycretewoningen Arnhem, Kasteel Nijenbeek Voorst, Apel- doorns kanaal, Tricotfabriek Winterswijk, Wageningen Universiteit Research. Zaterdag 4 juni Excursie Sittard 'Hergebruik van monumenten' In het Kloosterkwar tier is een herbestemming van het Ursulinenklooster (I9de/20ste eeuw) en een Jezuïeten/Franciscanenklooster (19de/20ste eeuw) vanuit de 17de eeuwse kern. Het wordt een complex met appartementen, restaurant, hotel en retailzaken. Voorts bezoek aan bede vaartskerk O.L. Vrouw van architect J. Kayser; het Mariapark; kruisgang met opvanghal voor pelgrims. Bezoek aan Dominicanenkerk (17de eeuw) en Bernadettekerk (1966) die is omge bouwd tot urnenhof. Meer informatie in Heemschut april. Vrijdag 8 juli Dagexcursie 'Zeeland en Water', per bus met bezoek aan het rijksmonu ment 'Historische Scheepswerf C.A. Meerman' te Arnemuiden. Arnemuiden. De historische Meermanwerf. Foto archief, SFHSMWim van den Berge Radio Kootwijk. Foto archief, Rob Lureman 20 Heemschut februari 2011

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 22