Architectuurreis Oost-Duitsland verschoven naar september HEEMSCHUT Heemschut ondertekent Landschapsmanifest Commissie Groningen zoekt voorzitter Wiki loves monuments eRFGoeDveReniGinc De architectuurreis naar Saehsen in Oost-Duits- land, georganiseerd wegens de viering van het honderdjarig bestaan van de Bond Heemschut in 2011, is nu definitief vastgelegd voor het najaar van 2011. Bij voldoende belangstelling, minimaal twintig deelnemers, reist het gezel schap van zondag 25 september tot en met zondag 2 oktober naar het land van de heem- sehut-gedaehte: Saehsen met de steden Leipzig, Dresden, Bautzen, Chemnitz en Görlitz. In het volgende nummer van Heemschut komt meer informatie over het reisprogramma en de prijsstelling. Voor inlichtingen kan al gemaild worden naar Ton Gijsbers van de Eeuwfeest commissie: aaemgijsbers@hetnet.nl. Inschrijven voor de reis kan vanaf begin januari, via het Heemschut-secretariaat in Amsterdam (telefoon 020-622 52 92). Erfgoedvereniging Heemschut ondertekende in november het Landsehapsmanifest. Daarmee sluit de Bond Heemschut zich tevens aan bij het Akkoord van Apeldoorn, het monsterverbond van rijk, provincies, gemeenten en tientallen belangenorganisaties op het gebied van onder meer bouw- en infrastructuurbedrijven, milieu, natuur, landbouw, mobiliteit, recreatie en erfgoed. Meer dan 45 maatschappelijke organisaties wil len samen een vuist maken tegen verrommeling en ongebreidelde stads- en dorpsuitbreidingen in het Nederlandse landschap en spreken hun steun uit voor een financiële impuls in de kwaliteit van het landschap. Zij willen dat het thema landschap hoger op de politieke agenda komt. Karei Loeff, directeur van Heemschut: 'Heem schut vindt het ondertekenen van het Land schapsmanifest een belangrijke zaak. Juist nu het nieuwe kabinet landschap lijkt af te serve ren ten gunste van bijvoorbeeld infrastructuur en economie.' Zie: www.landschapsmanifest.nl en www.heemsehut.nl. De Provinciale Commissie Groningen van de Bond Heemschut zoekt per 1 januari een nieu we Voorzitter (m/v) die zich wil en kan inzetten voor behoud van het cultureel erfgoed in de provincie Groningen, bij voorkeur met juridische of planologische kennis. De commissie bestaat uit zestien vrijwilligers en vergadert minstens zes maal per jaar. Meer informatie over Heemschut kunt u vinden op www.heemschut.nl.Voor informatie en sollicitatie kunt u zich wenden tot Gitta op den Akker, secretaris van de commissie, Jensemaweg 9, 9883 TH Oldehove. e-mail: akkerg@xs4all.nl. Telefoon: 050-4031509. De online encyclopedie wikipedia hield in sep tember een foto-aetie, 'wiki loves monuments' om rijksmonumenten te laten fotograferen. Van de meer dan vijftigduizend rijksmonu menten werden door honderden fotografen in totaal 12.554 foto's gemaakt. De leveranciers stuurden die afbeeldingen 'open' in, waardoor iedereen de afbeeldingen met naamsvermelding kan en mag gebruiken. De eerste editie van 'wiki loves' was die van 2009, 'wiki loves art'. Daarbij werden kunstwerken in musea gefoto grafeerd voor het internet. Een vijfhoofdige jury beoordeelde in novem ber de inzendingen, om er enkele winnaars uit te halen. Hoofdprijs was een l-pad. Ook Heemschut heeft prijzen beschikbaar gesteld, KOOP enkele jaarabonnementen op het tijdschrift. Bij de jurering werd vooral gelet op originaliteit, bijzonderheid, bruikbaarheid en documen taire waarde. Winnaar werd een foto van een Amsterdams rijksmonument in de verdrukking in de Vijzelstraat. De jury bestond dit jaar uit voorzitter Hay Kranen (bestuurslid van wikime- dia Nederland), Sebastiaan ter Burg (fotograaf), Hans Aarsman (fotograaf), Bas Vb (wikipedia- vrijwilliger) en Piet Arp (eindredacteur van het tijdschrift Heemschut). Amsterdam. Vijzelstraat 31, halsgevel. Rijks monument nr 6190, gefotografeerd op 27 september 2010 door Rudolphous. Winnende foto in de wedstrijd Wiki loves monuments december 2010 Heemschut 37 Qilillilllir AURORA NU NOG AURORA GLOEI LAMPEN I Mm# 100,San Rmf lilKsroi jSHfeslflflt, 1, .3k i f

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 39