Provinciale excursie Websites Excursie Heemschut Drenthe zaterdag 13 november 2010 Krimp in de Veenkoloniën i FE t Feestelijk molengezicht Schiedam. Foto Han Dijkstra 13.00 uur: Ontvangst in 't Stadhuys Schiedam, Grote Markt 1a. 13.30 uur: Ontvangst en inleiding door burgemeester W. Verver- Aartsen. 14.15 uur: Stadswandeling. 16.15 uur: Afsluiting in proeflokaal Jenever museum, Lange Haven 74-76, Schiedam. Lopend vanaf NS-Schiedam centrumzijde (10 minuten): rechtsaf van het plein de Overschie- sestraat in. Broersvest oversteken, rechtdoor de Boterstraat in. Deze komt uit op de Grote markt. Boven restaurant 't Stadhuys, op de eerste verdieping, is de trouwzaal. Met de auto via A15 (Beneluxtunnel) of A20. Afslag Schiedam Noord. Einde afslag rechtsaf richting Schiedam (centrum). Grote kruispunt rechtdoor. Volgende stoplichten rechtdoor. Direct over de brug rechtsaf (Boterstraat), weg volgen met de bocht links mee de Kreupelstraat in. Parkeergarage ABC aan de rechterhand. Tijdens het aanmelden is een parkeerkaart 2) te reserveren. Deze is vier uur geldig. Vanuit de parkeergarage rechtsaf de Lange Kerkstraat in, na ongeveer 150 meter Grote markt. Aanmelden voor de Erfgoedexcursie kan telefonisch (020-6225292) of per e-mail info@hccmschut.nl met opgave van naam, adres, telefoonnummer. Aanmelden kan ook via de website www.hccmschut.nl/agcnda. Deelname 25 voor leden en 30 voor niet-leden. Aanmeldingen zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekeningnummer 14.62.53.442, ten name van Heemschut te Amsterdam, onder vermelding van 'EE Schiedam'. Er volgt bericht van bevestiging. Deelnemers ontvangen het gedetailleerde dagprogramma ter plaatse. www.molcns.nl www.schicdamscmolcns.nl www.jcncvcrmuscum.nl www.ontdckschiedam.nu Doordat de bevolkingsdichtheid in de Veenkoloniën afneemt, staan overheden nu voor de taak toch het voor zieningenniveau op peil te houden. Foto archief Fleemschut De Drentse Provinciale Commissie Heemschut verzorgt op zaterdag 13 november een excursie naar de Drentse Veenkoloniën. Onderwerp van de excursie is de krimp van de bevolking in het gebied en de manier waarop de gemeente Borger-Odoorn daarmee omgaat. Wethouder Jacob Bruintjes, die zich al jaren actief bezighoudt met het beleid rondom de krimp, treedt op als gastheer. Programma Ontvangst vanaf 10.30 uur in het gemeentehuis te Exloo, om 11 uur welkom door wethouder Bruintjes. Michiel Gerding, provinciaal historicus, vertelt over de historie van de Veenkoloniën. Leen de Graaf, lid van de Drentse PC, geeft een toelichting over de cultuurhistorische waarden. Voor de lunch om 13 uur in restaurant Bussemaker (tegenover het gemeentehuis) verzorgt wethouder Bruintjes een rondleiding door het gemeentehuis dat is ontworpen door architectenbureau Alberts en Van Huut, onder andere bekend van het gebouw van de Gasunie in Groningen. 14.00 uur: Busrit, begeleid door wethouder Bruintjes door de Veenkoloniën. Het einde van de excursie is ongeveer om 16 uur. De kosten bedragen voor Heemschut-leden 25 per persoon, niet-leden betalen 27,50, tijdens de excursie contant te betalen. Aanmelden bij Roelie Geerts e-mail: Roclic-Gccrts@hctnct.nl telelefoon: 0592 - 242057. oktober 2010 Heemschut 37 I pM m ai t&"(n

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 39